اضافه شدن روز قصه و قصه گویی به تقویم رسمی

به گزارش مجله جغتای، تهران (پانا) - شورای فرهنگ عمومی ثبت سی ام آذر، (شب یلدا) در تقویم رسمی کشور به نام روز قصه و قصه گویی را تصویب کرد.

اضافه شدن روز قصه و قصه گویی به تقویم رسمی

به گزارش روابط عمومی کانون پرورشی، ثبت سی ام آذر در تقویم رسمی کشور به عنوان روز قصه و قصه گویی، از سوی کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان به شورای عالی انقلاب فرهنگی پیشنهاد شده بود که به تازگی در شورای فرهنگ عمومی به تصویب رسید.

بر همین اساس، این مناسبت پس از طرح و تصویب نهایی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی، در تقویم رسمی کشور ثبت خواهد شد.

بر اساس این خبر، مدیرعامل پیشین کانون سال گذشته با ارسال نامه ای رسمی به دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی این پیشنهاد را با هدف پاس داشت و هدایت هدف مند میراث معنوی یلدا و سنت ارزشمند قصه و قصه گویی به صورت رسمی مطرح کرد.

در این زمینه پس از موافقت دبیر این شورا، موضوع به شورای فرهنگ عمومی کشور ارجاع شد و کانون نیز مستندات و پژوهش هایی در حوزه قصه و قصه گویی به ستاد فرهنگ دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی ارسال کرد.

ایده نام گذاری یلدا به عنوان روز قصه و قصه گویی در تقویم رسمی کشور سال های گذشته از سوی کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان مطرح شد اما بررسی این پیشنهاد به صورت رسمی در سال 1399 ارایه و در دستور کار شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار گرفت که امید می رود این شورا به زودی با این پیشنهاد موافقت کند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 4 تیر 1400 بروزرسانی: 4 تیر 1400 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 873

به "اضافه شدن روز قصه و قصه گویی به تقویم رسمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اضافه شدن روز قصه و قصه گویی به تقویم رسمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید