اعتراض هزاران کارگر هندی به تمدید مدت قرنطینه عمومی

به گزارش مجله جغتای، هزاران کارگر روزمزد هندی که پس از قرنطینه بیکار شده اند به تصمیم دولت هند مبنی بر تمدید قرنطینه اعتراض کردند.

اعتراض هزاران کارگر هندی به تمدید مدت قرنطینه عمومی

به گزارش دفتر منطقه ای مجله جغتای به نقل از هندوستان تایمز، هزاران کارگر مهاجر روزمزد که از زمان شروع قرنطینه در هند (حدود 21 روز پیش) در شهرهای مختلف سرگردان شده اند نسبت به تصمیم تازه دولت اعتراض کردند.

پلیس بمبئی از تجمع هزاران کارگر مهاجر مقابل ایستگاه راه آهن این شهر خبر داده و تاکید نمود: کارگران به تمدید مدت قرنطینه و نبود قطار برای بازگشت به منازلشان معترض بودند.

روزمزد بودن کارگرانی که از شهرهای کوچک تر به شهرهای عظیم مهاجرت می نمایند باعث شده تا شیوع کرونا و تعطیلی بازارها مسائل فراوانی برای آنها به وجود بیاورد.

این کارگران مدت ها است کوشش می نمایند به منازلشان در شهرهای کوچک تر بازگردند ولی نبود وسیله حمل و نقل تردد آنها را با مشکل روبرو ساخته است.

پلیس مدعی است 700 نفر از این افراد شناسایی شده اند و به دلیل تخطی از قوانین قرنطینه عمومی تحت پیگیرد قرار دارند.

پلیس بمبئی ساعاتی پس از تجمع این افراد آنها را متفرق نموده و به اعتراضات آنها پایان داده است با این حال صدها هزار کارگر مهاجر در شهرهای مختلف هند مسائلی مشابه دارند.

نیروهای امنیتی هند معتقدند عده ای با انتشار اخبار غیر واقعی کوشش دارند آرامش جامعه را به هم بزنند و سبب ایجاد ناآرامی شوند.

تعداد بیماران کرونا در هند به 11 هزار و 439 نفر رسیده است و تا به امروز 377 نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند.

بعضی رسانه های هند در کوشش هستند تا مسلمانان این کشور را عامل گسترش کرونا معرفی نموده و از این شرایط برای تحت فشار قرار دادن مسلمانان استفاده نمایند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 19 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 168

به "اعتراض هزاران کارگر هندی به تمدید مدت قرنطینه عمومی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراض هزاران کارگر هندی به تمدید مدت قرنطینه عمومی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید