بازداشت 128 عضو شبکه گولن و 32 مظنون تروریستی در ترکیه

به گزارش مجله جغتای، به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی صباح، در ادامه اقدامات دولت ترکیه علیه مخالفان و پاکسازی این کشور از اعضای گروه وابسته به فتح الله گولن، 128 نفر امروز چهارشنبه بازداشت شدند.

بازداشت 128 عضو شبکه گولن و 32 مظنون تروریستی در ترکیه

پلیس ترکیه از روز گذشته به دستور دادستانی کل، عملیاتی گسترده برای بازداشت 132 مظنون از جمله تعدادی نظامی کنونی ارتش این کشور را آغاز کرد.

به گفته منابع امنیتی، تا صبح امروز 128 نفر از این افراد در عملیات های همزمان در 40 استان ترکیه بازداشت شدند.

این افراد همچنین به استفاده از نرم افزار بای لاک - برنامه مورد استفاده عوامل گولن در شب کودتا - متهم شده اند. مقامات ترکیه می گویند عوامل کودتای سال قبل پس از آنکه گروه های ارتباطی آنها در شبکه اجتماعی واتس آپ لو رفته بود، از نرم افزار بای لاک برای هماهنگی استفاده کردند.

آنکارا سازمان گولن را - که به گفته دولتمردان این کشور، اعضای آن به صورت مویرگی در بیشتر نهادها و سازمان های دولتی ترکیه نفوذ کرده بودند - تروریستی و عامل کودتای نافرجام 15 جولای 2016 می داند و از آمریکا خواسته که او را به ترکیه بازگرداند.

خبرگزاری آناتولی هم گزارش داد، نیروهای امنیتی ترکیه امروز 32 مظنون به عضویت و همکاری با گروه تروریستی داعش را در سه استان بازداشت کردند.

یک منبع امنیتی می گوید که افراد بازداشت شده با تروریست های حاضر در منطقه ها درگیری عراق و سوریه در ارتباط بوده و برای انجام عملیات های تروریستی در ترکیه برنامه ریزی می کردند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 مرداد 1400 بروزرسانی: 19 مرداد 1400 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 957

به "بازداشت 128 عضو شبکه گولن و 32 مظنون تروریستی در ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازداشت 128 عضو شبکه گولن و 32 مظنون تروریستی در ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید