برجام یا کفش های میرزا نوروز؟

به گزارش مجله جغتای، حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان طی یادداشتی در این روزنامه نوشت: برادر عزیزم جناب ربیعی! داستان کفش های میرزانوروز را که به خاطر دارید؟ نه به درد خودش می خورد و نه هیچ کس دیگری آن را قبول می کرد.

برجام یا کفش های میرزا نوروز؟

به گزارش گروه رسانه های دیگر خبرگزاری خبرنگاران، حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان در یاداشتی در این روزنامه نوشت: آقای علی ربیعی سخنگوی محترم دولت طی یادداشتی در روزنامه ایران نوشته است: اگر بعضی از دوستان حقیقتاً به آن چیزی که علیه برجام می گویند اعتقاد دارند چه طرح جایگزینی دارند و چرا آن را مکتوب نمی نمایند که به شکل یک سیاست و راهبرد مدون در معرض ارزیابی قرار گیرد؟

بهتر است چنین طرحی ارائه و به منظر افکار عمومی رسانده گردد و تکلیف برجام و آژانس و... - همانند اف ای تی اف که روشن شد- مشخص گردد!

درباره اظهار نظر آقای ربیعی که با ایشان دوستی دیرینه دارم ، اگرچه گفتنی بسیار است ولی از آن میان تنها به چهار نکته بسنده می کنیم؛

1- فرموده اند منتقدان برجام چه طرح جایگزینی دارند؟! که باید گفت مثل اینکه برادر عزیزمان آقای ربیعی همین دیروز از یک جزیره دور افتاده که در آن هیچ رسانه مکتوب و دیداری و شنیداری وجود نداشته و ندارد بار سفر بسته و به کشور وارد شده اند! و به همین علت از انبوه نظرات و پیشنهادهای منتقدان برجام که از قضا تمامی آنها نیز به واقعیت پیوسته است بی خبرند! وگرنه نمی فرمودند چرا منتقدان طرح جایگزین خود را مکتوب نمی نمایند که مورد ارزیابی قرار بگیرد؟! منتقدان صدها بار با استناد به مبانی حقوق بین الملل و با نگاهی کارشناسانه به دست اندرکاران مذاکرات اعلام نموده بودند راهی که در پیش گرفته اید خطای فاحش است و ادامه آن به فاجعه منجر خواهد شد که شد! مگر طرح جایگزین غیر از این است؟!

2- برادر ربیعی عزیز! فرموده اید چرا منتقدان نظراتشان را مطرح نمی نمایند تا به شکل یک سیاست و راهبرد مدون در معرض ارزیابی قرار گیرد؟ و ظاهراً فراموش نموده اید که دوستان شما اجازه نمی دادند کسی بگوید بالای چشم برجام ابروست! یادتان رفته که دولتمردان دست اندر کار مذاکرات هرگز حاضر نبودند در یک نشست رو در رو با منتقدان رو به رو شوند و نظرات آنها را بشنوند! آقایان یکسره با حضور در برنامه های صدا و سیما و روزنامه های تحت فرمان خود و یا سخنرانی و ... به تقدیر از برجام و بَه بَه و چَه چَه درباره آن مشغول بودند، فتح الفتوح! عظیم ترین دستاورد تاریخ! تسلیم قدرت های عظیم در مقابل ایران! لغو بالمُره همه تحریم ها و...! آن وقت جنابعالی از ارزیابی نظر منتقدان سخن می گویید؟!

3- برادر گرامی، جناب ربیعی! این جملات به نظر شما آشنا نمی آید؟! بی سواد، بی شناسنامه، مزدور، کاسب تحریم ، کودک صفت، حسود، بزدل، ترسو، جیب بر، بی قانون، مستضعف فکری، بیکار، متوهم، غوطه ور در فساد، سوءاستفاده گر، خرابکار، عقب مانده، تازه به دوران رسیده، عصر حجری، هوچی باز، منفی باف، یأس آفرین، ناشکر، باید به جهنم بروند، انقلابیون نفهم!، یک مشت لات! و...! اینها بخشی از پاسخ رئیس جمهور محترم به منتقدان است! حالا نظرتان درباره ارزیابی در یک راهبرد مدون که پیشنهاد نموده اید چیست؟!

4- و بالاخره، کفاشی که کفش ناقص و کج و کوله به مشتری داده است حق ندارد در مقابل اعتراض مشتری، بگوید؛ اگر بهتر از من کفش می دوزی بیا بدوز! بلکه باید ضمن جبران خسارت مشتری، از او عذرخواهی کند و اگر از حرفه کفاشی سر رشته ای ندارد، این کار را به کفاش حرفه ای بسپارد!

برادر عزیزم جناب ربیعی! داستان کفش های میرزانوروز را که به خاطر دارید؟ نه به درد خودش می خورد و نه هیچ کس دیگری آن را قبول می کرد. هر روز هم برایش دردسر تازه ای به بار می آورد. حالا خودمانیم برجام شبیه کفش های میرزانوروز نیست؟!

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 10 آبان 1399 بروزرسانی: 10 آبان 1399 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 426

به "برجام یا کفش های میرزا نوروز؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برجام یا کفش های میرزا نوروز؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید