تبعید خودخواسته پادشاه پیشین اسپانیا به امارات رسما تایید شد

به گزارش مجله جغتای، خاندان سلطنتی اسپانیا تبعید خودخوانده پادشاه پیشین این کشور به امارات متحده عربی را رسما تایید کرد.

تبعید خودخواسته پادشاه پیشین اسپانیا به امارات رسما تایید شد

تارنمای روزنامه نیویورک تایمز بامداد سه شنبه نوشت: خاندان سلطنتی اسپانیا دو هفته پس از رسانه ای شدن تبعید خودخواسته خوان کارلوس اول پادشاه پیشین این کشور به مقصد نامعلوم، رسما تایید کرد که او در امارات متحده عربی به سر می برد.

خاندان سلطنتی اسپانیا در بیانیه ای خاطرنشان کرد که پادشاه پیشین در سوم اوت (13 مردادماه) به امارات رفته، اما معین نکرد که او دقیقا در کدام شهر این کشور است و تا چه زمانی آنجا خواهد ماند.

روزنامه اسپانیایی ای بی سی پیشتر گزارشی تایید نشده منتشر کرد که در آن ادعا شده بود پادشاه پیشین اسپانیا با یک هواپیمای خصوصی به امیرنشین ابوظبی رفته و در یکی از گرانترین سوئیت های یک هتل دولتی اقامت دارد.

خوان کارلوس اول در سال 2014 در بحبوبه رسوایی های مربوط به روابط شخصی و به دلیل مسائل سلامتی از پادشاه کناره گیری نموده و پسرش فیلیپ ششم را جایگزین خود کرد.

تبعید خودخواسته پادشاه پیشین اسپانیا در حالی است که به تازگی تحقیقاتی در اسپانیا و سوئیس درباره روابط مالی و فسادهای مالی او در حال اجرا است که دریافت رشوه 100 میلیون دلاری از عربستان برای عقد قرارداد ساخت قطار سریع السیر یکی از پرونده های آن است. ، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 13 مهر 1399 بروزرسانی: 13 مهر 1399 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 371

به "تبعید خودخواسته پادشاه پیشین اسپانیا به امارات رسما تایید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تبعید خودخواسته پادشاه پیشین اسپانیا به امارات رسما تایید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید