توسعه گردشگری و صنایع دستی شهرستان های کلیبر، هوراند وخداآفرین با همکاری همه جانبه دستگاه ها طی سال 1401

به گزارش مجله جغتای، خبرگزاری خبرنگاران-مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از توسعه گردشگری و صنایع دستی شهرستان های کلیبر، هوراند و خداآفرین با همکاری همه جانبه دستگاه ها طی سال 1401 خبر داد.

توسعه گردشگری و صنایع دستی شهرستان های کلیبر، هوراند وخداآفرین با همکاری همه جانبه دستگاه ها طی سال 1401

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛روز یکشنبه یکم اسفندماه 1400 جلسه بررسی و رسیدگی به مسائل و مسائل شهرستان های کلیبر، هوراند و خداآفرین با حضور استاندار، فرمانداران و مدیرکل میراث فرهنگی استان برگزار شد.

احمد حمزه زاده با اشاره به اینکه پرونده جنگل های ارسباران با موضوع دیزمار شرقی و غربی، تکمیل و در تیرماه 1401 به ثبت جهانی خواهد رسید، گفت: از دیگر اقدامات مهمی که در آینده ای نزدیک شاهد تحقق آن خواهیم بود ایجاد موزه خداآفرین با همکاری منطقه آزاد ارس است که مکان مورد نظر در حال آماده سازی برای ایجاد موزه است.

میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی در ادامه با تاکید به اینکه خداآفرین از منطقه ها مهم تاریخی استان است که قدمتی 6 هزار و پانصد ساله دارد، افزود: آثار بدست آمده از کاوش های باستان شناسی در این منطقه در موزه آذربایجان مورد بازبینی، بازسازی و نگهداری قرار گرفته و آماده انتقال به موزه خداآفرین است که طی نوروز 1401 شاهد افتتاح آن خواهیم بود.

او از افتتاح مرکز دائمی نمایشگاهی و آموزشی صنایع دستی کلیبر طی هفته میراث فرهنگی در اردی بهشت ماه 1401 خبر داد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی در ادامه به پیشرفت فیزیکی 80 درصدی نیرورسانی قلعه بابک اشاره کرد و گفت: تا به امروز 18 میلیارد تومان اعتبار برای این پروژه هزینه شده است که درصددیم تا با همکاری فرمانداری این امر مهم را تا قلعه و همچنین روستاهای نزدیک تحقق بخشیم چراکه این موضوع در توسعه گردشگری منطقه نقشی بسزا خواهد داشت.

حمزه زاده ایجاد مراکز نمایشگاهی و فروش صنایع دستی و سوغات در محور جلفا، کلیبر و خداآفرین را از دیگر برنامه های ویژه در دستورکار این اداره کل با همکاری منطقه آزاد ارس و شهرک های صنعتی مطرح نمود و گفت: در این راستا با همکاری منطقه آزاد ارس و شهرک های صنعتی به مکان یابی مناسب برای ایجاد مراکز نمایشگاهی و فروش صنایع دستی و سوغات در محور جلفا، کلیبر و خداآفرین، پرداخته ایم و در آینده ای نزدیک با هدف اشتغال زایی و رونق بازار صنایع دستی منطقه عملیاتی خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 7 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1401 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 1223

به "توسعه گردشگری و صنایع دستی شهرستان های کلیبر، هوراند وخداآفرین با همکاری همه جانبه دستگاه ها طی سال 1401" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه گردشگری و صنایع دستی شهرستان های کلیبر، هوراند وخداآفرین با همکاری همه جانبه دستگاه ها طی سال 1401"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید