جوسازی جدید سعودی ها در پرونده شکایت النصر از پرسپولیس

به گزارش مجله جغتای، روز گذشته بود که روزنامه الشرق الاوسط عربستان خبر داد جهانگیر بیگلری رئیس ایرانی کمیته استیناف کنفدراسیون فوتبال آسیا و عضو قطری این کمیته در پرونده دادخواهی باشگاه النصر از پرسپولیس ایران کنار گذاشته می شوند. النصر بعد از رد شکایتش از پرسپولیس در کمیته اخلاق انضباطی AFC، به کمیته استیناف این نهاد اعتراض کرد.

جوسازی جدید سعودی ها در پرونده شکایت النصر از پرسپولیس

روزنامه المواطن و تعدادی از رسانه های سعودی کنار گذاشتن رئیس ایرانی را از رسیدگی به این پفراینده دلیلی برای پیروزی النصر بر شمرده و تاکید کرده اند که AFC با این اقدام خود برای برد به نماینده عربستان اطمینان خاطر داده است.

این در حالی است که فرایند رسیدگی به پفراینده های قضایی در کمیته های مختلف کنفدراسیون فوتبال آسیا با همین فرمول انجام می گیرد. در واقع هر کشوری که در این کمیته ها نماینده ذی نفع و یا حتی نزدیک به کشور ذی نفع داشته باشد، در جریان رسیدگی به پفراینده کنار گذاشته می شود تا رای بدون اعمال نظر و سلیقه ملی صادر شود.

به عنوان مثال وقتی النصر از پرسپولیس به کمیته انضباطی AFC شکایت کرد، یاسر المسحل عضو عربستانی کمیته انضباطی کنفدراسیون از جریان رسیدگی به این پفراینده کنار گذاشته شد. حتی گفته می شد عضو بحرینی هم به خاطر تقارب آرا و عقیده با عربستان از رسیدگی به این شکایت منع شده است.

در پفراینده شکایت به کمیته استیناف هم یک فرایند قانونی و عادی طی شده است. یک طرف این شکایت تیم ایرانی است؛ کشوری که در کمیته استیناف نماینده دارد و اگر عربستان هم در این کمیته دارای نماینده بود به طور حتم این فرد هم کنار گذاشته می شد.

منبع: فرارو
انتشار: 25 آبان 1399 بروزرسانی: 25 آبان 1399 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 459

به "جوسازی جدید سعودی ها در پرونده شکایت النصر از پرسپولیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جوسازی جدید سعودی ها در پرونده شکایت النصر از پرسپولیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید