خبرنگاران کرونا در پاکستان، چالش فاصله گذاری اجتماعی و افزایش بیماران

به گزارش مجله جغتای، اسلام آباد - خبرنگاران - بی اعتنایی مردم در پاکستان به خانه نشینی و فرآیند نه چندان پیروز طرح فاصله گذاری اجتماعی در شهرهای عظیم باعث شده تا شمار مبتلایان به ویروس همه گیر کرونا افزایش یافته و دولت نیز مجبور به تشدید محدودیت های اعمالی در شهرها و حتی افزودن به زمان حکومت نظامی شده است.

خبرنگاران کرونا در پاکستان، چالش فاصله گذاری اجتماعی و افزایش بیماران

رسانه های پاکستانی روز یکشنبه به نقل از منابع رسمی این کشور گفتند: عدم استقبال بعضی از شهرها از طرح فاصله گذاری اجتماعی و خانه نشینی باعث شده تا انتقال کرونا از فرد یا افراد آلوده به سایر ساکنان در شهرها سرعت پیدا کند.

دولت ایالت سِند در جنوب پاکستان که بالاترین آمار بیماران کرونایی در این استان ثبت شده است، از سرعت سرایت ویروس کووید-19 به افرادی عادی در سطح شهر و یا سایر شهرهای این استان ابراز نگرانی نموده است.

در ایالت پنجاب پاکستان از جمله شهر لاهور مرکز این ایالت نیز اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی برای دولت ایالتی مشکل ساز شده و مسئولان مجبور شده اند تا ضریب امنیتی در زمان ممنوعیت تردد در سطح شهرها را بالا برده و حتی زمان فعالیت بعضی از فروشگاه ها و مغازه ها جهت ارائه نیازهای اولیه مردم، را نیز کاهش داد.

شبکه های خبری پاکستان نیز به طور مرتب در آگهی ها، از مردم در سراسر این کشور خواسته اند تا خانه نشینی و فاصله گذاری را جدی بگیرند در غیر این صورت شکست کرونا و با قطع زنجیره انتقال این ویروس ماه ها گریبان گیر کشور خواهد بود.

کرونا در پاکستان پزشکان، خبرنگاران و پلیس را شکار می نماید

شیوع ویروس کرونا در پاکستان بسیاری از شهرهای این کشور را درگیر این بیماری نموده است به طوری که پزشکان، نیروهای امنیتی و خبرنگاران که برای نظارت و خدمت در صحنه حضور دارند، نیز گرفتار بیماری کرونا شدند.

رسانه های پاکستانی رو یکشنبه گزارش دادند: بیشتر موارد ابتلا به کرونا را یا اتباع پاکستانی بازگشتی از خارج هستند و یا تمام آن افرادی که با فرد آلوده به ویروس پیش از شناسایی مریض، ارتباط داشتند، تشکیل می دهند.

در این گزارش آمده است: پزشکان، پرستاران مامور مراقبت از بیماران کرونایی، نیروهای امنیتی گماشته شده در مناطقی که ویروس کرونا در آن محل شناسایی شد و همچنین اصحاب رسانه شامل خبرنگار و فیلمبردار که برای پوشش شرایط فعلی به طور دائم به مراکز نگهداری بیماران و یا مرکز قرنطینه رفت و آمد می نمایند، نیز این روزها گرفتار کرونا شده و آمار مبتلایان این دسته از افراد افزایش یافته است.

منابع خبری امروز گفتند: یک مقام ارشد پلیس در شمال غرب پاکستان مبتلا به کرونا شد و همزمان چند نفر از نیروهای پلیس در کراچی نیز حین ماموریت در سطح شهر، کرونا گرفتند.

روزنامه پاکستانی داون در این خصوص نوشت: انتقال ویروس کرونا از یک فرد به فرد دیگر افزایش یافته و این شرایط ضمن ایجاد نگرانی جدی بین مقامات پاکستانی مبنی بر سخت تر شدن مدیریت کرونا، باعث شده تا تهدید ابتلای ماموران سلامت و نیروهای امنیتی به کرونا نیز بیشتر گردد.

در این گزارش آمده است: تست کرونای چند پرستار، پزشک و نیروهای پلیس در شهر کراچی مثبت اعلام شد و تمامی این افراد با کناره گیری از ادامه خدمت، به نقاهتگاه منتقل شدند.

اتحادیه پزشکان پاکستان با ابراز نگرانی نسبت به ابتلای ماموران سلامت و پزشکان فعال در مراکز رسیدگی به بیماران کرونایی، عدم تامین تجهیزات پزشکی از جمله روپوش های محافظ و سایر اقلام حفاظتی را دلیل شیوع کرونا میان این افراد مطرح کرد.

این اتحادیه از دولت پاکستان خواست تا به این شرایط رسیدگی نموده و جلوی قربانی شدن پزشکان و پرستارانی که خود مشغول رسیدگی به بیماران کرونایی هستند، را بگیرد.

گزارش ها حاکی از ابتلای چند خبرنگار و افراد وابسته به رسانه های الکترونیکی و نوشتاری در ایالت پنجاب از جمله شهر لاهور مرکز این ایالت به ویروس کووید-19 است.

فردوس عاشق اعوان دستیار ویژه نخست وزیر پاکستان در امور اطلاع رسانی با تایید این خبر گفت: اصحاب رسانه مستقیماً با خطر آلوده شدن به کرونا روبرو هستند با این حال دولت مصمم است تا وسایل حفاظتی را برای جامعه رسانه از جمله افرادی که برای پوشش خبری در صحنه حضور دارند، تامین کند.

شمار بیماران کرونایی در شهرهای مختلف پاکستان از یکهزار و 500 نفر فراتر رفته و تا به امروز 14 نفر نیز بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده و 28 بیمار کرونایی نیز بهبود یافته اند.

منبع: ایرنا
انتشار: 27 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 121

به "خبرنگاران کرونا در پاکستان، چالش فاصله گذاری اجتماعی و افزایش بیماران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کرونا در پاکستان، چالش فاصله گذاری اجتماعی و افزایش بیماران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید