خبرنگاران 500 طرح عمرانی بنیاد مسکن در لرستان اجرا شد

به گزارش مجله جغتای، خرم آباد - خبرنگاران - مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان گفت: 500 طرح عمرانی سال گذشته با اعتبار 282 میلیارد تومان در استان اجرا شده است.

خبرنگاران 500 طرح عمرانی بنیاد مسکن در لرستان اجرا شد

جهت دریافت خدمات آلاچیق متحرک با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

مسعودرضایی شامگاه آدینه در گفت و گو با مجله جغتای اضافه کرد: اعتبارات عمرانی ابلاغ شده به بنیادمسکن لرستان در سال گذشته بیش از 333 میلیاردتومان بود که از این مبلغ 282 میلیارد تومان جهت اجرای پروژه های عمرانی تخصیص یافت.

وی گفت: اجرای دیواره ساحلی پلدختر؛ روستاهای بابازید و چم مهر از طرح های شاخص عمرانی سال قبل هستند که اکنون با پیشرفت فیزیکی 95درصد درمراحل انتهای کار می باشند و با توجه به اینکه در قالب بهسازی و اجرای طرح هادی اجرا شده اند تاانتها سال اقتصادی بهره برداری می شوند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان همچنین گفت: تا انتها سال گذشته یکهزار و 916 طرح هادی در روستاهای استان اجرا شده است.

رضایی اضافه کرد: این عدد مربوط به اعتبارات سال 97 بوده که تا انتها سال گذشته جذب و اجرای طرح شده و اکنون نیز 463 طرح از محل بودجه سال 98 با اعتبار127 میلیارد تومان در دست اقدام است که پس از ابلاغ سهمیه و اعتبار سال جاری به این تعداد اضافه کرده خواهد شد.

وی ادامه داد: بر اساس سرشماری نفوس و مسکن سال 95 تعداد یکهزار و 980 روستا در لرستان وجود دارد که از این تعداد یکهزار و 59 روستا بالای 20 خانوار هستند و طرح هادی برای تمامی روستاهای استان تهیه شده است.

وی با بیان اینکه اعتبار سال 99 تا به امروز معین نشده گفت: با اتمام طرح های اعتباری سال گذشته مجموع کل طرح هادی اجرا شده در روستاهای استان به 2 هزار و 379 پروژه می رسد و پس از ابلاغ اعتبارات سال جاری نیز این رقم افزایش می یابد.

رضایی شرح داد: طرح هادی روستایی شامل زیرسازی، روسازی و آسفالت معابر، اجرای کانال های دفع آب های سطحی، پروژه های ایمن سازی روستاهای آسیب دیده از سیل، احداث ابنیه فنی و پل های ارتباط روستایی است.

منبع: ایرنا
انتشار: 11 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 153

به "خبرنگاران 500 طرح عمرانی بنیاد مسکن در لرستان اجرا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 500 طرح عمرانی بنیاد مسکن در لرستان اجرا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید