دمشق: مردم جهان ادعای آمریکا درباره مبارزه با داعش را دروغ می دانند

به گزارش مجله جغتای، وزارت امور خارجه سوریه تاکید نمود که دو بیانیه صادر شده در اختتامیه جلسات وزیران خارجه ائتلاف بین المللی موسوم به ضد داعش در رُم با واقعیت ها در تضاد است.

دمشق: مردم جهان ادعای آمریکا درباره مبارزه با داعش را دروغ می دانند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وزارت امور خارجه سوریه تاکید نمود که دو بیانیه صادر شده در اختتامیه جلسات وزیران خارجه ائتلاف بین المللی موسوم به ضد داعش در رُم با واقعیت ها در تضاد است و هر کسی که آن را بخواند، چیزی جز دروغ های بی ارزش از تهیه کنندگان این دو بیانیه نمی یابد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، وزارت خارجه سوریه بعلاوه تاکید نمود که مردم، رهبری و ارتش سوریه بیش ترین اهتمام را به منافع مردم سوریه دارند و مردم سوریه حال و آینده خود را با اطمینان به دست نظام این کشور سپرده اند.

در بیانیه وزارت خارجه سوریه آمده است: بیانیه نشست وزیران خارجه ائتلاف بین المللی ضد داعش از پیروزی های خیالی آمریکا و غربی ها صحبت می نماید که اصلا موجودیتی ندارد و همه مردم جهان می دانند که این پیروزی هایی که از آن صحبت شده گمراه کننده و مغایر با واقعیت های سیاست های ایالات متحده است.

وزارت خارجه سوریه در واکنش به نتایج دو نشست رم گفت: سوریه برای وزیران خارجه بعضی کشورها متاسف است که مجبور به حضور در این نشست ها و موافقت با دو بیانیه ای شدند که به وسیله آمریکا و متحدانش آماده شده بود، بدون اینکه از قبل آن را خوانده باشند.

در این بیانیه آمده است: کسانی که در شکست داعش سهیم بودند، نیروهای ارتش سوریه، نیروهای روسیه، ارتش عراق و رزمندگانی بودند که برای شکست تروریسم در منطقه مبارزه کردند نه ائتلاف بین المللی که حملاتش غیرنظامیان بی گناه و تاسیسات غیرنظامی در سوریه و عراق را هدف می گرفت.

وزارت خارجه سوریه گفت: تحریم های یکجانبه آمریکا و اتحادیه اروپا علیه سوریه و ممانعت آنها از رسیدن دارو، غذا و سوخت برای ملت سوریه و بعلاوه اقدام آمریکا در سرقت نفت و گندم سوری ها بی اساس بودن ادعای درباره بعضی از این کشورها برای برآورده کردن نیازهای بشردوستانه در سوریه را برملا می نماید.

در نشست وزیران ائتلاف بین المللی ضد داعش در رم بر عزم مشترک برای ادامه مبارزه با داعش تاکید شده است.

در این نشست ادعا شده است که ائتلاف برای آزادی قریب به هشت میلیون نفر از چنگ داعش در عراق و سوریه عمل نموده است.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 16 مرداد 1400 بروزرسانی: 16 مرداد 1400 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 951

به "دمشق: مردم جهان ادعای آمریکا درباره مبارزه با داعش را دروغ می دانند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دمشق: مردم جهان ادعای آمریکا درباره مبارزه با داعش را دروغ می دانند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید