دمشق انتها فوری تحریم های ظالمانه را علیه کشور ها خواهان شد

به گزارش مجله جغتای، وزارت خارجه سوریه در بیانیه ای خاتمه تحریم های ظالمانه غرب را علیه کشور ها خواهان شد و ادامه این اقدامات قهرآمیز را جنایت ضد بشریت خواند.

دمشق انتها فوری تحریم های ظالمانه را علیه کشور ها خواهان شد

به گزارش ، وزارت امور خارجه سوریه در بیانیه ای، شیوه تحریم را که غربی ها در پیش گرفته اند، نقض آشکار حقوق بشر تلقی کرد و از جامعه جهانی خواست تا در راستای احترام به اصول حقوق بین الملل و حرمت زندگی بشر، اقدامی جدی برای انتها این تحریم ها اتخاذ کند.

در این بیانیه، دمشق مسئله شیوع گسترده ویروس کرونا را در بعضی کشور های مورد تحریم آمریکا و هم پیمانانش یادآور شد و تاکید نمود تحریم ها علیه این کشور ها باید فوری و بدون قید و شرط برداشته گردد.

سوریه بار دیگر همبستگی خود را با جمهوری اسلامی ایران، ونزوئلا، کوبا و همه کشور هایی که گرفتار ویروس کرونا یا با خطر شیوع این بیماری روبرو هستند، گفت و خواهان همکاری و تشریک مساعی همه طرف ها برای نجات جامعه بشر از این بیماری فراگیر شد.

وزارت خارجه سوریه در انتها از همه کشور ها خواست تا به طور یکجانبه نسبت به شکست این تحریم های ظالمانه اقدام نمایند. همچنین دولت سوریه، آمریکا و هم پیمانانش را که چنین تحریم هایی بر دیگران تحمیل می نمایند، مسئول گسترش دامنه این بیماری فراگیر و افزایش تعداد قربانیان آن دانست.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 18 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 100

به "دمشق انتها فوری تحریم های ظالمانه را علیه کشور ها خواهان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دمشق انتها فوری تحریم های ظالمانه را علیه کشور ها خواهان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید