سازمان ملل متحد از پذیرش واقعیت ها در یمن طفره می رود

به گزارش مجله جغتای، به گزارش خبرنگاران به نقل از المیادین، حسین العزی معاون وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن امروز چهارشنبه با اشاره به نقش منفعل سازمان ملل متحد در این کشور، گفت: درخواست سازمان ملل از صنعاء برای برقراری آتش بس در یمن غیر واقعی است.

سازمان ملل متحد از پذیرش واقعیت ها در یمن طفره می رود

بر اساس این گزارش، العزی توضیح داد: آنچه که در یمن می گذرد، جنگ عربستان سعودی و متحدانش علیه این کشور است. از همین روی، سازمان ملل متحد باید چنین درخواستی را از عربستان مطرح کند.

معاون وزیر خارجه یمن در ادامه سخنان خود یادآور شد: این عربستان بود که به یمن حمله کرد و ما در مقام پاسخگویی برآمدیم. در واقع، ما اکنون به دفاع از خود در برابر عربستان می پردازیم. این مسأله ای است که سازمان ملل باید آن را درک کند.

این مقام یمنی در ادامه اظهارات خود بیان کرد: عربستان سعودی از 6 سال گذشته تا به امروز یمن را تحت محاصره قرار داده است. در طول این مدت همچنین تسلیحات ممنوعه بین المللی علیه یمنی ها به کار گرفته شده است. اینکه سازمان ملل روایت های مزدوران در مأرب درخصوص آوارگان را پذیرفته است، بسیار سوال برانگیز است.

العزی همچنین گفت: بسیار باعث تأسف است که سازمان ملل متحد از پذیرش واقعیت های موجود در یمن طفره می رود. آنچه در یمن می گذرد یک تجاوز خارجی است و نه یک جنگ داخلی. اعلام جنگ در یمن توسط عربستان سعودی صورت پذیرفته است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 26 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1400 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 813

به "سازمان ملل متحد از پذیرش واقعیت ها در یمن طفره می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان ملل متحد از پذیرش واقعیت ها در یمن طفره می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید