سالن های سینما دوباره بازگشایی می شوند

به گزارش مجله جغتای، خبرگزاری خبرنگاران- با مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، سینما و تئاتر از گروه مشاغل 3 به گروه 2 منتقل شدند تا با این تغییر فعالیت این دو حوزه در شهرهای دارای شرایط نارنجی نیز بلامانع شود. با این تصمیم سالن های تئاتر و سینما از فردا پنجشنبه 12 فروردین ماه فعالیت خود را از سر خواهند گرفت.

سالن های سینما دوباره بازگشایی می شوند

به گزارش خبرنگاران،فعالیت در همه شهرهای نارنجی آزاد است

محمدرضا فرجی مدیرکل نظارت بر عرضه و نمایش فیلم سازمان سینمایی در گفتگو با مهر درباره بازگشایی سینماها بیان کرد: با پیگیری حسین انتظامی سینماها از دسته شغلی سه به گروه دو منتقل شدند از همین رو سینماها از فردا صبح می توانند آغاز به کار کنند.

وی افزود: سینماهای کشور از این پس در همه شهرها در زمان نارنجی بودن شرایط، می توانند فعالیت داشته باشند.

در حال حاضر فیلم های خورشید، لاله، هفته ای یک بار آدم باش، تک خال و خون شد در سینماها روی پرده هستند.

اتفاق مهم برای سینما و تئاتر در شرایط کرونایی

قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی نیز در گفتگو با مهر درباره تصمیمات تازه در حوزه فعالیت سالن های نمایشی در دوران کرونا توضیح داد: طبق پیگیری هایی که داشتیم امروز اعلام شد که با تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا پرونده انتقال تئاتر و سینما از گروه مشاغل 3 به 2 مورد بررسی قرار گرفته و با این تغییر موافقت شد.

با این تغییر گروه کلیه سالن های سینما و تئاتر می توانند در کلیه شهرهای نارنجی، زرد و آبی با رعایت پروتکل های بهداشتی فعالیت خود را ادامه دهند و تنها در شرایط قرمز این فعالیت ها تعطیل خواهد شد.

آشنا تأکید کرد: با این تصمیم گیری فعالیت سالن های نمایشی از فردا 12 فروردین ماه از سرگرفته خواهد شد.

وی تأکید کرد: این اتفاق مهمی بود که در حوزه سینما و تئاتر رقم خورد. فشار بسیاری بر روی هنرمندان این دو حوزه بود و به خصوص در حوزه تئاتر عزیزانی که از این طریق امرار معاش می کردند با تغییر شرایط مجبور به تعطیلی فعالیت های خود می َشدند. با این تغییر گروه امیدواریم شرایط فعالیت گروه های هنری بهتر از پیش شود.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 5 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1400 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 778

به "سالن های سینما دوباره بازگشایی می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سالن های سینما دوباره بازگشایی می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید