سفیر چین در بیروت: اتهام زنی به پکن درباره کرونا بر همکاری بین المللی أثر منفی دارد

به گزارش مجله جغتای، سفیر چین در لبنان اتهامات به پکن درباره ویروس کرونا را رد کرد و از تأثیر منفی این اتهام زنی ها بر فرایند همکاری بین المللی برای مقابله با این ویروس سخن گفت.

سفیر چین در بیروت: اتهام زنی به پکن درباره کرونا بر همکاری بین المللی أثر منفی دارد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وانگ کی جیان سفیر چین در لبنان گفت، اتهام زنی ها باطل و نادرست به کشورش بر همکاری بین المللی برای مقابله با کرونا تأثیر منفی دارد و پکن به ارائه کمک به آمریکا برای مقابله با کرونا ادامه خواهد داد.

وی در گفت وگویی با برنامه المشهدیه شبکه المیادین، این موضوع که احتمالا چین اطلاعاتی درباره ویروس کرونا را از جامعه بین الملل مخفی کرده، تکذیب کرد.

کی جیان سپس گفت، برخی تئوری ها درباره برخورد اجتناب ناپذیر میان چین و غرب به دلیل آنکه پکن سیاست های مختلفی را از نمونه استعمار غربی اتخاذ کرده اهمیت آنچنانی ندارند و تجربه ثابت کرده همکاری میان طرفین اگر بر پایه احترام متقابل باشد، مفید است.

وی درباره شرایط کنونی ویروس کرونا در چین گفت: این ویروس به کنترل درآمده و توانسته ایم انتقال محلی آن را متوقف کنیم اما خطر شیوع دوباره آن با ورود تعداد زیادی از خارج وجود دارد.

کی جیان به پیشرفت چین در چهل سال اخیر پرداخت و شرح داد: پیشرفت ما به حساب ملت ها و کشورهای دیگر نبوده بلکه به خاطر رشد نقش مسالمت آمیز به سمت موازنه و دموکراسی در جهان بوده است.

وی تأکید کرد: رشد ما مسالمت آمیز بوده و با نمونه استعمار غربی متفاوت است زیرا رشد چین بر پایه تولید بوده نه تهاجم.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 4 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 137

به "سفیر چین در بیروت: اتهام زنی به پکن درباره کرونا بر همکاری بین المللی أثر منفی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر چین در بیروت: اتهام زنی به پکن درباره کرونا بر همکاری بین المللی أثر منفی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید