سهمیه خاص ورق فولادی برای سازندگان داخلی واگن

به گزارش مجله جغتای، خبرنگاران : معاون وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر اینکه سهمیه خاص ورق فولادی در اختیار سازندگان داخلی واگن قرار می گیرد، گفت: 2 هزار دستگاه انواع ناوگان ریلی تا سرانجام سال بهره برداری می گردد.

سهمیه خاص ورق فولادی برای سازندگان داخلی واگن

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، سعید رسولی امروز درباره فراوری ناوگان ریلی توسط کارخانجات داخلی گفت: طبق برنامه ریزی اجرا شده و در سال جهش فراوری 2 هزار دستگاه انواع ناوگان ریلی تا انتها سال بهره برداری می گردد.

وی تأکید کرد: در نیمه دوم سال 99 فراوری ناوگان ریلی داخلی افزایش می یابد.

مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: برای حمایت از فراوری داخل در ناوگان ریلی در اسفند ماه سال 97 تفاهم نامه ای بین وزارت راه و شهرسازی و سازمان برنامه و بودجه به امضاء رسید و مقرر شد از محل ظرفیت تبصره بودجه قانون بودجه سال های 98 و 99 از محل منابع مشخص شده سازمان برنامه و بودجه و نظام بانکی 80 درصد اعتبار مورد احتیاج اختصاص یابد و 20 درصد دیگر هم آورده شرکت های متقاضی ریلی باشد تا بدین ترتیب ناوگان ریلی در داخل ساخته گردد.

رسولی اضافه نمود: بانک ها پس از این موضوع، آغاز به پرداخت کردند، تخصیص مرحله اول هم انجام شد همچنین درباره تخصیص مرحله دوم پیگیری ها اجرا شده که با موافقت رئیس سازمان برنامه و بودجه در دست اقدام است.

* سهمیه خاص ورق فولادی در اختیار سازندگان داخلی واگن قرار می گیرد

مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: سهمیه ورق فولادی برای فراوری ناوگان محدود بود که به وسیله بورس باید مشخص می شد که وزیر راه و شهرسازی در اینباره مکاتبه ای با وزیر صمت داشت و مقرر شد سهمیه خاص ورق فولادی در اختیار فراورینمایندگان واگن قرار گیرد.

وی ادامه داد: سال جاری سامانه جامع حمایت از فراوری داخل را بارگذاری نموده ایم که در سایت راه آهن جمهوری اسلامی ایران قابل دسترسی است؛ این سامانه دو قسمت دارد که یک قسمت مربوط به قطعات ناوگان فراوری شده در داخل است، تعداد 24 هزار قطعه با مشخصات کامل، شماره فنی و نام فراورینماینده و آدرس فراورینماینده در سایت موجود است که شرکت های ریلی متقاضی برای تأمین قطعه می توانند از این طریق کسب اطلاع نموده و قطعات فراوری داخل را تأمین نمایند.

وی اضافه نمود: همچنین بخش دوم مربوط به قطعاتی از ناوگان است که در داخل فراوری نمی گردد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 5 آبان 1399 بروزرسانی: 5 آبان 1399 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 415

به "سهمیه خاص ورق فولادی برای سازندگان داخلی واگن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهمیه خاص ورق فولادی برای سازندگان داخلی واگن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید