سینما های کشور جمعه تعطیل است

به گزارش مجله جغتای، در جلسه شورای راهبردی اکران برنامه تعطیلی سینما ها در روز جمعه ششم خرداد همزمان با سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) اعلام شد.

سینما های کشور جمعه تعطیل است

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، جلسه شورای راهبردی اکران عصر یکشنبه اول خرداد با حضور محمد خزاعی رییس سازمان سینمایی برگزار گشت.

در این جلسه ضمن تاکید بر ضرورت افزایش و توسعه مخاطبان سینما به عنوان یک رویکرد مهم و با توجه به آمادگی نهاد ها و دوایر دولتی و غیر دولتی برای گنجاندن سبد سینما در دایره امور رفاهی کارکنان و کمک و حمایت از فیلم های اکران و تقویت شمار جمعیت سرانه مخاطب و خانواده ها مقرر شد از سوی موسسه سینماشهر ساز و کار چگونگی طراحی کارت سینما و فرآیند های آن را با بهره گیری از فن آوری های تازه در جلسه آینده شورا ارایه دهد.

در این جلسه رئیس سازمان سینمایی در راستای حمایت از چرخه اکران فیلم ها از ارائه طرحی به این منظور و پیش بینی منابع قابل توجه به عنوان یکی از اولویت های موضوعی شورای عالی سینما خبر داد.

همچنین با توجه به طرح ارایه شده درباره نمایش آنلاین فیلم ها از سوی کارشناسان مقرر شد در جلسه آینده شورای راهبردی اکران توضیحات تکمیلی و بررسی های لازم در این زمینه صورت گیرد. ضمن اینکه درباره نمایش آنلاین مقرر شد با توجه به صراحت نظامنامه تازه مبنی بر فاصله 45 روزه اتمام اکران در سرگروه تا آغاز اکران آنلاین، معاونت ارزشیابی و نظارت در این رابطه تذکرات مقتضی را به تهیه کنندگان متقاضی اکران آنلاین انجام دهند.

در ادامه جلسه، اکران دو فیلم پسران دریا و سلفی با دموکراسی برای اکران از سوم خرداد معرفی گشت.

باتوجه به سالروز شهادت حضرت امام جعفر صادق (ع) در روز جمعه ششم خرداد، تمامی سینما ها از اذان مغرب روز پنج شنبه 5 خرداد تا اذان مغرب جمعه ششم خرداد ماه تعطیل خواهند بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 تیر 1401 بروزرسانی: 13 تیر 1401 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 1281

به "سینما های کشور جمعه تعطیل است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سینما های کشور جمعه تعطیل است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید