ضرورت توجه بیشتر به نقش طراحان و گرافیست ها در جشنواره چاپ

به گزارش مجله جغتای، به گزارش خبرنگاران، به نقل از ستاد خبری بیستمین جشنواره ملی صنعت چاپ، بهمن پورمند، نایب رئیس سابق اتحادیه چاپخانه داران تهران با اشاره به نتایج مثبت جشنواره صنعت چاپ بر صنف و فعالان این حوزه، عنوان نمود: برپایی این جشنواره برای صنعت چاپ مفید است زیرا انگیزه ای برای رقابت چاپخانه ها با یکدیگر همچنین بهترشدن کیفیت محصولات و تولیدات هر واحد صنفی می گردد.

ضرورت توجه بیشتر به نقش طراحان و گرافیست ها در جشنواره چاپ

جهت دریافت مشاوره خدمات چاپ کاتالوگ تبلیغاتی از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

وی اضافه کرد: هر واحد برای اینکه در رقابت با سایر همکاران هم صنف خود پیروز گردد کوشش می نماید خدمات و کیفیت کارهای چاپی که ارائه می دهد، بهتر باشد و همین موضوع یکی از مزیت های رقابتی جشنواره به شمار می آید.

پورمند همچنین درباره بخش تقدیر از فعالان و پیشکسوتان صنعت چاپ در این جشنواره نیز شرح داد: این بخش که سالیان سال است در جشنواره چاپ اجرا می گردد، یکی از بخش های مهم آن به شمار می آید که نوعی قدردانی و سپاس از افرادی است که سال های سال در این صنف زحمت کشیده و برای پیشرفت آن کوشش کرد ه اند.

پورمند مطرح کرد: در این زمینه فکر می کنم در این جشنواره باید به نقش طراح ها و گرافیست ها توجه بیشتری گردد چراکه آن ها در طراحی و فراوری یک محصول نقش مهمی دارند و به همین دلیل صندلی آ ن ها در صنعت چاپ بسیار ویژه است.

وی با بیان اینکه طراح وظیفه آماده سازی یک محصول و فراوری چاپی را به عهده دارد، گفت: آن ها کوشش می نمایند که طرح ها و ایده های خلاقانه و کاربردی بسیار خوبی فراوری گردد و پیشنهادات خود را به کارفرما ارائه می دهند و در این میان فکر می کنم که باید توجه بیشتری به آن ها داشت.

به گفته پورمند، هرچه طراحی زیباتر باشد و با صنعت چاپ و فناوری هایی که در ایران وجود دارد، هماهنگ تر باشد می تواند نتیجه بهتر و پیروز تری به همراه داشته باشد و به همین دلیل باید به نقش آن ها در فرایند طراحی و فراوری یک اثر در کنار سفارش دهنده و چاپخانه دار توجه کرد.

بیستمین جشنواره ملی چاپ در زمستان 1399 برگزار می گردد و متقاضیان حضور در بخش مسابقات چاپی می توانند برای شرایط حضور در رقابت و ثبت نام در بخش مسابقات به پایگاه جشنواره ملی چاپ به آدرس https://nppf.farhang.gov.ir/ مراجعه نمایند.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 28 دی 1399 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 580

به "ضرورت توجه بیشتر به نقش طراحان و گرافیست ها در جشنواره چاپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت توجه بیشتر به نقش طراحان و گرافیست ها در جشنواره چاپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید