فرزند فردوس کاویانی به برخی شایعه ها پاسخ داد

به گزارش مجله جغتای، فردوس کاویانی که به دلیل بیماری پارکینسون در منزل استراحت می کند و پیش از شیوع کرونا هم خیلی در محافل هنری حضور نداشت، این روزها در غم از دست دادن برخی دوستان قدیمی اش مثل پرویز پورحسینی، ناراحت است.

فرزند فردوس کاویانی به برخی شایعه ها پاسخ داد

از پروفایل ما وبلاگ بخار دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، در این روزهای کرونایی در پی احوالپرسی از بازیگر قدیمی سینما، تئاتر و تلویزیون - فردوس کاویانی - بودیم؛ بازیگری که این اواخر یکی از شاعران کشور، شعری را هم به او تقدیم کرده بود.

از آنجا که چند ماه قبل هم جویای احوال این بازیگر بودیم و متوجه شدیم بنا به توصیه پزشک امکان گفت وگو ندارد، بار دیگر با پسر فردوس کاویانی تماس گرفتیم تا سراغی از پدرش بگیریم و همین تماس بهانه ای شد تا او ضمن اینکه بگوید، برخلاف برخی خبرها پدرش فراموشی و آلزایمر ندارد و در خانه سالمندان هم نگه داری نمی شود نکات و گله های دیگری را هم بازگو کند.

آرتین کاویانی در گفت وگویی گفت: در تعجبم که برخی رسانه ها در فضای رسمی و مجازی از پدر من در شرایطی صحبت می کنند که در خانه سالمندان است و به آلزایمر دچار شده است. این طور نیست و ایشان در منزل هستند و بیماری اصلی شان هم فقط پارکینسون است. اگر فراموشی داشتند که این روزها اینقدر غصه مرحوم پرویز پورحسینی و دیگر دوستان و همکاران شان را نمی خوردند.

او ادامه داد: پدر من هیچ صفحه ای در فضای مجازی ندارد ولی متاسفانه عده ای به نام ایشان فعالیت و حتی تبلیغ سیاسی می کنند و با وجود اینکه من و دیگر اعضای خانواده به صاحبان صفحه جعلی اعلام نمودیم که شکایت خواهیم کرد اکانت ما را مسدود کردند تا امکان رصد آنچه در آنجا اتفاق می افتد را نداشته باشیم و نگران این بودیم که از طریق صفحه های جعلی به نام فردوس کاویانی تبلیغ یا از مردم اخاذی شود. قابل ذکر است در زمانیکه که پدر بدلیل مسائل بیماری در بیمارستان بستری بودند قادر به حمایت از هیچ جناح سیاسی نبوده و اگر در فضای مجازی خلاف این امر وجود دارد، توسط اشخاص ثالث فرصت طلب و بصورت جعلی منتشر و رصد میشود.

وی با بیان اینکه تمام مدارک موجود را جمع آوری خواهیم کرد و در صورت لزوم از طریق مراجع قضایی پیگیری خواهیم نمود اضافه نمود: متاسفانه شنیده ام که برای چند هنرمند دیگر هم این اتفاق افتاده است و آگاهی و هوشیاری مردم عزیز مانع از سودجویی این افراد و همچنین نشر شایعات خواهد شد.

کاویانی با اشاره دوباره به شایعه هایی که درباره شرایط پدرش منتشر شده است، گفت: ای کاش رسانه ها و دوستداران فردوس کاویانی از شرایط درمانی و مسائل تهیه داروی چنین هنرمندانی می گفتند و می نوشتند. پدر من دارویی را تا به حال مصرف می کردند که قیمت هر بسته آن 130 هزار تومان بود و الان به حدود یک میلیون و 800 هزار تومان می رسد، البته اگر پیدا شود و این وضع در شرایط مالی امروز برای بسیاری از خانواده ها طاقت فرساست. هرچند شاید اگر آنچه از پدر من بلوکه شده در اختیارش قرار می گرفت شرایط بهتری می داشت.

او در این باره توضیح داد: پدر من پیش از انقلاب ، سهامی جزئی را از یک شرکت سرمایه گذاری خریداری کرده بودند که آن شرکت تا اواخر سال 1359 یا اوایل سال 1360 همچنان فعالیت می کرد و پاسخگو بود ولی پس از ادغام با چند شرکت و بانک و تاسیس بانک صنعت و معدن به یکباره ناپدید شد. ما تا چند ماه پیش یعنی تقریبا نزدیک به 40 سال، نمی دانستیم ادغام اجرا شده و بانک صنعت معدن و بانک مرکزی باید پاسخگو باشند، در حالی که گویا در سال 1361 اطلاعیه ای داده شده بود که هر کس سهام خود را پس بگیرد ولی پدر من به دلیل ضعف در اطلاع رسانی متوجه نشدند. اما این نباید سبب شود که سهام با نام ایشان از رده خارج شود و از حق خود محروم شوند. علاوه بر این زمینی را هم که پدرم قبل از انقلاب خریداری کردند فعلا در چالش دادگاه ها قرار گرفته و تا به حال قادر نبودیم حقوق خویش را بگیریم که به نظر میرسد بدلیل کلیمی بودن فروشنده این اتفاق افتاده و بدلیل مسائل مالی برای پدر و به نتیجه نرسیدن املاک خریداری شده توسط پدر و نرسیدن به سند، پدر قادر به فروش ملک نشدند تا بتواند آنچه در جوانی جمع آوری کرده برای ایام پیری خویش استفاده کند.

پسر فردوس کاویانی در خاتمه اعلام نمود: با پیش آمدن مسائل ناشی از بیماری کووید 19 پدر برای هموطنان خویش به شدت نگران شده و برایشان دعای خیر می کند و از خداوند متعال پیروزی ایرانیان را در سرتاسر جهان آرزو می کند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 2 بهمن 1399 بروزرسانی: 2 بهمن 1399 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 591

به "فرزند فردوس کاویانی به برخی شایعه ها پاسخ داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرزند فردوس کاویانی به برخی شایعه ها پاسخ داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید