مدیریت مصرف با افزایش تعرفه بسته های اینترنت !

به گزارش مجله جغتای، به گزارش خبرنگاران، قیمت بسته های اینترنت TDLTE اپراتور ایرانسل از ابتدای سال جدید با تغییراتی همراه شده است.

مدیریت مصرف با افزایش تعرفه بسته های اینترنت !

آنطور که کاربران این سرویس گزارش می دهند ایرانسل در اقدامی بدون اطلاع رسانی قبلی، نرخ های جدیدی را برای بسته های اینترنت خانگی خود در نظر گرفته و بعضی بسته ها را نیز حذف نموده است. این تغییرات باعث افزایش نرخ بسته ها و نیز کاهش حجم آنها شده است.

حذف بسته های نامحدود و تغییر بسته های TDLTE ایرانسل از نظر حجم، زمان و قیمت در شبکه های اجتماعی با واکنش کاربران روبرو شده است.

خبرنگاران در گزارشی به جزئیات افزایش این تعرفه با ذکر مثال ها و مستنداتی پرداخته است. در این مطلب آمده است این تغییرات به نحوی اجرا شده که کاربری که پیش از این بسته نامحدود با سرعت 8 مگابیت و با مصرف منصفانه 80 گیگابایت را حدود 76 هزار تومان خریداری می کرد هم اکنون باید این بسته را با قیمت 85 هزار تومان دریافت کند و البته مدل نامحدود آن نیز برداشته شده است.

به عنوان مثال کاربری در این باره به خبرنگاران، گفت: از اواخر اسفندماه با وجود آنکه بسته اینترنتم با سرعت 8 مگابیت فعال بود و حجم مصرف آن نیز به مصرف منصفانه نرسید اما با افت کیفیت روبرو شدم و سرویس TDLTE ایرانسل عملاً اجازه دانلود نمی داد و سرعت آن به 256 کیلوبیت می رسید. در طول تعطیلات نیز این افت کیفیت و مشکل دانلود ادامه داشت و امروز که قصد خرید مجدد بسته اینترنت را داشتم متوجه شدم که ایرانسل، بسته نامحدود را حذف نموده و نزدیکترین بسته حجمی نسبت به بسته ای که قبلاً با قیمت 76 هزار تومان می خریدم را باید به قیمت 85 هزار تومان و با حجم مصرف کمتر خریداری کنم.

همه اینها در حالی است که کاربران و مشترکان این سرویس با سکوت سازمان تنظیم مقررات ارتباطات به عنوان نهاد جوابگو در برابر تغییر تعرفه ها روبرو هستند!

به همین دلیل ایرانسل در توضیحاتی که در اختیار خبرنگاران قرار داد، افزایش تعرفه را منکر نشد و در توضیح خود دلیل این اقدام را صرفاً مدیریت مصرف خاطرنشان کرد.

متن جوابیه این اپراتور به توضیح زیر است: ایرانسل در سرانجام اسفند ماه 1399، بسته های تشویقی اینترنت پرسرعت ثابت (TD-LTE) جدیدی را به مشترکان این خدمت ارائه نموده است.

این تغییر با آنالیز الگوی مصرف مشترکان و با هدف حفظ و ارتقای کیفیت این خدمت، صورت گرفته است.

بسته های تشویقی اینترنت پرسرعت ثابت (TD-LTE) ایرانسل، با هدف ارائه امکان مدیریت هزینه مصرف دیتا به مشترکان، با قیمت مقرون به صرفه، به صورت دوره ای در اختیار مشترکان ایرانسل قرار می گیرد و پس از گذشت بازه های زمانی، بازنگری می گردد و پیش از اعمال نهایی، به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری) پیشنهاد می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1400 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 775

به "مدیریت مصرف با افزایش تعرفه بسته های اینترنت !" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیریت مصرف با افزایش تعرفه بسته های اینترنت !"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید