مساوی برای گل گهر مانند شکست است

به گزارش مجله جغتای، به گزارش خبرنگاران، سعید الهویی عصر آدینه بعد از مساوی بدون گل گل گهرِ میزبان برابر نفت مسجدسلیمان در ابتدای صحبتهایش عنوان نمود: به تیم نفت مسجد سلیمان تبریک می گویم چرا که بازی خیلی خوبی در بخش دفاعی برای خودشان ترسیم کردند و انجام دادند.

مساوی برای گل گهر مانند شکست است

وی ادامه داد: متأسفانه نیمه اول بدی داشتیم، هر چند در 10 دقیقه اول بازی را خوب آغاز کردیم، ولی نتوانستیم آن فرایند را ادامه دهیم و بازی را به آن شکلی که می خواهیم بسازیم. نیمه دوم نسبت به نیمه اول شرایطمان در بازی سازی و بازی مالکانه خیلی بهتر شد، ولی باز به اندازه کافی برای اینکه یک تیم را که ساختار دفاعی خیلی خوب و منظمی دارد را شکست بدهیم، نبودیم، به همین دلیل متأسفانه ما امروز 2 امتیاز از دست دادیم.

الهویی ادامه داد: این مساوی برای تیم ما، برای قلعه نویی به خاطر اینکه نگاه بزرگی نسبت به تیمش دارد مثل شکست است، متأسفانه امروز نتوانستیم امتیازات لازم را از این بازی بگیریم ولی امیدوارم که در بازی های آینده بتوانیم جبران بکنیم.

الهویی در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید آیا انگیزه بازیکنان گل گهر نسبت به اوایل فصل کم شده است؟ گفت: قلعه نویی بسیار انسان بلند پروازی است و همواره دنبال این است که تیمش بهترین عملکرد را داشته باشد و کسانی که با قلعه نوعی در تیمش همراه هستند، باید همواره چنین نگرشی را داشته باشند؛ به این معنا که هر روز تمرین باید بهتر از روز قبل و هر بازی باید بهتر از بازی قبل باشد.

وی ادامه داد: کشتی با درایت قلعه نویی حرکت نموده، شما عملکرد گل گهر را با سالهای گذشته مقایسه بکنید، این کشتی حرکت نموده و راستا خوبی را پیش گرفته است، اگر نتوانیم خودمان را با کاپیتان این کشتی با تفکرات و انگیزهایش هماهنگ بکنیم، مجبور هستیم که از آن پیاده بشویم.

عملکرد امروز تعداد زیادی از بازیکنان گل گهر خوب نبود

این مربی در جوابِ سوال خبرنگار دیگری که دلیل افت منشأ را خواست، گفت: منشأ خوب نبود، ولی فقط نمی توانیم بگویم منشأ خوب نبود، تعداد زیادی از بازیکنان ما خوب نبودند، طبیعی است که تمرکز تیم های حریف به خاطر عملکردی که منشأ در بازی های قبلی داشته و گل هایی که زده روی این بازیکن بیشتر است.

وی ادامه داد: منشأ باید این را بداند وقتی تمرکز بیشتری تیم های حریف رویش دارند، باید سعی کند عملکردش را بالاتر ببرد، کوششش را بیشتر بکند، این یک ارتباط بسیار مستقیمی دارد بین ذهن این آدم و انگیزهایی که دارد. در فرایند تمرین، در توجه ای که قلعه نویی می نماید، در برنامه های تاکتیکی ما، منشأ هم مثل یونس شاکری و بقیه بازیکنان، نقش بسیار مهمی را دارد، ولی خود بازیکنان از جمله منشأ باید بپذیرند که روز به روز عملکرد بهتری از خودشان نشان بدهند به خصوص الان، چرا که تیم های دیگر نسبت به بازیکنان تیم ما و گل گهر نگاه بسیار مثبت و سختگیرانه ای در بازی های روبرو پیدا کردند.

الهویی در پاسخ به این سوال که آیا تیم ها پلن B تیم گل گهر را خواندند ابراز داشت: ما برای رسیدن به موفقیت، یک سری ملزومات لازم داریم، شما باید همه ملزومات را داشته باشید، تا آن موفقیتی را که می خواهید کسب کنید. از قلم نیاندازید که تیم مسجدسلیمان امروز برابر ما بازی بسیار خوبی با ساختار دفاعی منظمش انجام داد، تیمی است که تیم های بسیار خوبی را در فوتبال ایران متوقف نموده، سپاهان را برده، پرسپولیس را متوقف نموده، ساختار دفاعی بسیار منظمی دارد.

چند نفر از بازیکنان گل گهر امروز در زمین نبودند

وی ادامه داد: تیم مسجد سلیمان امروز هم سعی کرد با آن ساختار دفاعی چند لایه اش جلوی ایجاد موقعیت تیم ما را بگیرد، متأسفانه چند نفر از بازیکنان کلیدی خوبمان هم امروز در کنارمان نبودند، حتی از نوید عاشوری فقط 45 دقیقه توانستیم استفاده کنیم، تمام اینها در کنار همدیگر باعث می گردد که ما یک بازی کم موقعیت از تیممان ببینیم و کیفیت خوبی را نبینیم، ولی مطمئن هستم که در هفته های بعد کیفیت بالاتری را از تیم گل گهر خواهید دید.

وی در پاسخ به این پرسش که قلعه نویی در بازی های نیم فصل اول چه مقدار به اهدافش دست یافته است؟ بیان داشت: من از طرف قلعه نویی عرض می کنم، شاید در نگاه بیرونی، یک گروهی بخواهد گل گهر را با فصول گذشته مقایسه کند، به این نتیجه می رسد که گل گهر، پیشرفت بزرگی نموده است، ولی در نگاه قلعه نویی، هنوز تیم پیشرفت لازم را ننموده است.

وی ادامه داد: هنوز ما و اعضای تیم احتیاج داریم که ذهنمان را قوی تر و بلند نظرتر کنیم، دورتر را ببینیم، کوشش بیشتری بکنیم تا به آن سطح و عملکرد مدنظر قلعه نوعی برسیم، هنوز به آن سطح نرسیده ایم. من مطمئن هستم که قلعه نوعی از عملکرد همه ما اعضای تیم، به اندازه کافی راضی نیست، باید کوشش کنیم در این چند بازی به جامانده نیم فصل اول و بعد نیم فصل دوم خودمان را به آن سطح انتظارات قلعه نویی برسانیم.

وی در مورد عملکرد بشاگردی گفت: ما دو دروازه بان خیلی خوب داریم، علیرضا حقیقی و مهرداد بشاگردی که هر دو کیفیت خیلی خوبی در تمرینات از خودشان نشان دادند و در شرایط کنونی بر اساس عملنمودهایی که در بازی قبل رخ داد، قلعه نویی با صحبتی که با مربی دروازه بانها می نماید، نتیجه می گیرد که حقیقی یا بشاگردی درون دروازه بایستد. مهرداد در این دو بازی نسبت به آن اتفاقاتی که در جریان بازی افتاد عملکرد خوبی داشت، ولی هم مهرداد و هم حقیقی باید این را در ذهنشان داشته باشند که دو رقیب خیلی خوب هستند و هر کدامشان بهتر باشد، قلعه نویی از آن فرد را استفاده خواهد نمود.

گل گهر ظرفیت به صندلی با ثبات در فوتبال ایران را دارد

الهویی در پاسخ به شرح خبرنگاری که عنوان نمود مقایسه گل گهرِ لیگ برتر با گل گهرِ لیگ یک جالب نمی باشد و تیم های لسترسیتی و لایپزیگ هم از لیگ های پایین تر وارد لیگ برتر کشورشان شدند و به قهرمانی رسیدند گفت: من فکر نمی کنم که الان مفهوم صحبتی که من کردم، راجع به اینکه گل گهر از لیگ یک آمده بار منفی داشته باشد، مطمئناً گل گهر ظرفیت پیشرفت و رسیدن به صندلی با ثبات در فوتبال ایران را دارد، برای همین هم قلعه نویی ابتدای فصل بین گزینه های که داشت، گل گهر را انتخاب کرد.

وی ادامه داد: لستر سیتی و لایپزیگ که می گوئید از لیگ پایین تر آمده، سالی که قهرمان می گردد نزدیک یک دهه قبلش به صورت مداوم در لیگ برتر انگلستان حضور داشته اند.

الهویی بیان نمود: از قلم نیاندازید باشگاه گل گهرهمین الان با حضور قلعه نویی این اعضای جدید و کادر مدیریتی پیشرفت بسیار بزرگی در این فصل داشته، همین که شما و طرفداران فوتبال سیرجان نسبت به مساوی خانگی مثل ما ناراحت هستید، این نشان می دهد ما پیشرفت زیادی داشتیم، قدم های بزرگی برداشتیم، باید در کنار همدیگر باشیم تا این فصل به موفقیت برسیم. مطمئن باشید که سبقه باشگاه گل گهر برای ما ارزشمند است و تمام کوششمان را برای موفقیت این تیم و مردم سیرجان خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 اسفند 1399 بروزرسانی: 19 اسفند 1399 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 684

به "مساوی برای گل گهر مانند شکست است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مساوی برای گل گهر مانند شکست است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید