هشدار دادستان کل آمریکا به وقوع یک انتخابات جنجالی

به گزارش مجله جغتای، ایسنا نوشت: دادستان کل آمریکا در حمله ای حزبی به دموکرات ها مدعی شد که جناح چپ به از هم پاشیدن سیستم اعتقاد دارد.

هشدار دادستان کل آمریکا به وقوع یک انتخابات جنجالی

به نقل از خبرگزاری رویترز، ویلیام بار، دادستان کل آمریکا در مصاحبه ای با شبکه فاکس نیوز ابراز نگرانی کرد که افزایش رای گیری به صورت پستی می تواند منجر به یک انتخابات ریاست جمهوری جنجالی گردد؛ اظهاراتی که تاکید بر موضوعی دارد که اغلب توسط دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا مطرح شده است.

ویلیام بار گفت: دموکرات ها از ارزش های کلاسیک لیبرال فاصله گرفته اند و در حال حاضر وابسته به حزب انقلابی روسو با هدف نابود کردن نهادهایی هستند که کشور بر پایه آنها بنا شده است.

این اظهارات دو هفته پس از یک جلسه جنجانی در مقابل کمیته قضایی مجلس نمایندگان مطرح شد که در آن ویلیام بار اتهامات مبنی بر اینکه وی با مداخله در پفراینده های مهم و اعزام ماموران فدرال به شهرهای آمریکا درحقیقت دستور ترامپ را اجرا می نماید، رد کرد.

ویلیام بار به خاطر اعزام نیروهای فدرال به پورتلند واقع در ایالت اورگان برای سرکوب معترضان از سوی قانون گذاران دموکرات مورد انتقاد شدید قرار گرفته است.

وی گفت: در جریان اعتراضات سراسری پلیس به طور ناعادلانه بدنام شده و هدف حملات خشونت آمیز قرار گرفته است. باید به موج خشونت های اخیر در بعضی شهرها که منجر به مرگ تعدادی از شهفرایندان سیاه پوست شده، توجه بیشتری گردد.

بار در پاسخ به سوالی درباره کوشش برای توسعه رای گیری پستی گفت: من نسبت به این موضوع بسیار نگران هستم. من با موارد فردی که در آن افراد برای رفتن به پایگاه های رای گیری مشکل دارند و به همین خاطر برای دریافت برگه رای درخواست می دهند و برگه رای برای آنها پست می گردد، مسئله ای ندارم. اما این ایده که بدون درخواستی از سوی رای دهنده شما برای کل لیست رای دهندگان تان برگه رای را پست می کنید بسیار ترسناک است چرا که بیشتر این برگه هایی که پست می شوند به آدرس هایی می فرایند که دیگر کسی در آنجا زندگی نمی نماید. این اقدام خیلی راحت وضعیتی را به وجود می آورد که منجر به یک انتخابات جنجالی می گردد.

312 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 11 مهر 1399 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 366

به "هشدار دادستان کل آمریکا به وقوع یک انتخابات جنجالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار دادستان کل آمریکا به وقوع یک انتخابات جنجالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید