واکسن استنشاقی کرونا وارد مرحله آزمایش بالینی می شود

به گزارش مجله جغتای، به گزارش خبرنگاران به نقل از مدیکال اکسپرس، محققان انگلیسی تصمیم دارند آزمایشی کوچک برای مقایسه عملکرد دو واکسن بالقوه ویروس کرونا انجام دهند که به جای تزریق، افراد آن را استنشاق می کنند.

واکسن استنشاقی کرونا وارد مرحله آزمایش بالینی می شود

از پروفایل ما bestcanadatours دیدن نمایید.

به همین دلیل روز گذشته پژوهشگران امپریال کالج لندن و دانشگاه آکسفورد در بیانیه ای اعلام کردند برای تست این واکسن که با همکاری یکدیگر توسعه داده اند یک آزمایش بالینی با حضور 30 نفر انجام می دهند.

در این آزمایش بالینی قطرات واکسن به شکل آئروسل یا مه و از طریق دستگاه نبولایزر و ماسک یا ابزارهایی مشابه به بدن داوطلبان منتقل می شود. از همین شیوه برای انتقال داروهای آسم به بدن نیز استفاده می شود. نکته مهم در این روش آن است که دستگاه تنفسی افراد به طور مستقیم هدف گرفته می شود.

البته این دانشگاه ها مشغول آزمایش بالینی واکسن هایی در مقیاس بزرگ تر هستند، اما این فرایند خاص برای بررسی تاثیرگذاری واکسن در حالت استنشاقی انجام می شود.

دکتر کریس چیو از امپریال کالج لندن و محقق ارشد این پژوهش می گوید: شواهد ما نشان می دهد انتقال واکسن آنفلونزا از طریق اسپری دماغی می تواند از افراد در برابر این ویروس محافظت کند و همچنین انتقال بیماری را کاهش می دهد.

چیو معتقد است چنین روشی درباره کووید 19 نیز کارآمد است.

او در ادامه بیانیه می نویسد: بررسی تاثیرگذار بودن انتقال مستقیم واکسن به دستگاه تنفسی در مقایسه با تزریق آن به ماهیچه، برای ما اهمیت زیادی دارد.

در حال حاضر افراد بین 18 تا 55 سال برای شرکت در این آزمایش بالینی استخدام می شوند و محققان امیدوارند تا در آینده نزدیک واکسیناسیون مردم در لندن را آغاز کنند.

پژوهش های قبلی نشان داده بود انتقال واکسن از طریق استنشاق در مقایسه با تزریق به دوز کمتری نیاز دارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 آبان 1399 بروزرسانی: 8 آبان 1399 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 420

به "واکسن استنشاقی کرونا وارد مرحله آزمایش بالینی می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسن استنشاقی کرونا وارد مرحله آزمایش بالینی می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید