واکنش هاشمی به افتتاح کاخ مرمر، شهرداری برای مردم سورپرایز دارد

به گزارش مجله جغتای، رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه امروز شهردار تهران سورپرایزی در زمینه بودجه شهرداری برای مردم دارد، گفت: فعالیت های عمرانی در پایتخت در سال 99 افزایش می یابد.

واکنش هاشمی به افتتاح کاخ مرمر، شهرداری برای مردم سورپرایز دارد

به گزارش گروه اجتماعی مجله جغتای، محسن هاشمی در یکصد و نود و پنجمین جلسه شورای شهر تهران، گفت: صبح امروز برای اولین بار از آغاز به کار شورای پنجم جلسه هم اندیشی که قرار بود با حضور حناچی شهردار تهران برگزار شود، در دستور قرار نگرفت و برگزار نشد.

وی اضافه نمود: شهردار تهران قرار است امروز برای بررسی بودجه شهرداری و نهایی شدن آن در صحن شورا حضور یابد و به دلیل اینکه صبح امروز با هیأت دولت به مرقد امام خمینی (ره) رفته است، جلسه هم اندیشی برگزار نشد.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه شهردار رقم بودجه را امروز اعلام می کند و سورپرایزی در این زمینه خواهد داشت، گفت: حدودا این بودجه 30 هزار میلیارد تومان است که حدود 28 تا 30 درصد نسبت به سال قبل بیشتر شده است.

هاشمی گفت: بودجه امسال انبساطی در نظر گرفته شده چرا که هم بحث تورم مطرح است و هم فعالیت های عمرانی را می خواهیم گسترش دهیم که البته اولویت با پروژه های تمام شهرداری است.

وی اضافه نمود: همچنین توجه به حمل و نقل عمومی محور و پروژه های زیست محیطی و پسماند و موضوعات فرهنگی از دیگر اولویت های اختصاص بودجه به شمار می رود.

رئیس شورای شهر تهران در مورد اینکه شرایط حمل و نقل عمومی در سال آینده چگونه خواهد بود، گفت: مردم امیدوار باشند. امید مسأله خوبی است و اگر مردم احساس کنند آینده روشن است شادمان و امیدوار خواهند بود و در غیر این صورت سست می شوند و نمی توانند تصمیم بگیرند. امیدواریم با اقدامات انقلابی سال آینده، شرایط حمل و نقل توسعه یابد.

هاشمی در پاسخ به این پرسش که آیا شما برای افتتاح کاخ مرمر در هفته جاری دعوت شده اید، گفت: خیر دعوت نشده ایم اگر هم دعوت کنند برای رفتن موضوع را بررسی می کنیم؛ رضا شاه یک بار کاخ مرمر را افتتاح کرده لازم نیست دوباره افتتاح کنند. البته منظور از برنامه به گمانم بازگشایی مجدد است.

همچنین در حاشیه صحن شورا محمد علیخانی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: نوسازی حمل و نقل عمومی یکی از اهداف اجرای طرح ترافیک در پایتخت است که مصوبه شورای ترافیک محسوب می شود. همچنین با اجرای طرح ها تلاش شده کاهش سفر های بی رویه در پایتخت را ببینیم و به نوعی ساعات تردد را مدیریت کنیم.

وی گفت: البته تا جایی که حمل و نقل عمومی کامل نباشد نمی توان فکر عوارض سنگین و محدودیت برای مردم باشیم. این نظر ما نیست و مخالف عوارض سنگینیم.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: درآمد حاصل از اجرای طرح کاملا در جهت حمل و نقل عمومی است البته تخلفاتی هم اجرا شده و من تذکر داده ام تا مواردی که اجرا نشده جامه عمل بپوشد.

علیخانی تأکید کرد: پیشنهاد 40 تا 60 درصدی شهرداری برای افزایش عوارض نرخ ترافیک مورد موافقت ما نیست و معتقدیم نباید عوارض سنگین در نظر گرفته شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 4

به "واکنش هاشمی به افتتاح کاخ مرمر، شهرداری برای مردم سورپرایز دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش هاشمی به افتتاح کاخ مرمر، شهرداری برای مردم سورپرایز دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید