وزیر دفاع آمریکا به عبدالله و غنی تضمین داد

به گزارش مجله جغتای، وزیر دفاع آمریکا به رهبران افغانستان درباره تداوم تعهدات دولت بایدن به همکاری در جریان امنیتی همزمان با خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان تضمین داد.

وزیر دفاع آمریکا به عبدالله و غنی تضمین داد

به نقل از خبرگزاری آناتولی، پنتاگون در بیانیه ای گفت: در جریان دیدار لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا با اشرف غنی و عبدالله عبدالله، رئیس جمهوری و مشاور عالی سازش ملی افغانستان وی تاکید کرد که پنتاگون در امنیت و ثبات در این کشور آسیایی سرمایه گذاری کرده و بار دیگر بر حمایت کشورش از نیروهای امنیتی و دفاع ملی افغانستان تاکید کرد.

در ادامه بیانیه وزارت دفاع آمریکا همچنین آمده است: اشرف غنی، عبدالله و آستین درباره کاهش تدریجی حضور و فعالیت ماموریت حمایت قاطع و تبدیل به یک رابطه تازه با افغانستان و نیروهای این کشور مصاحبه کردند. دو طرف همچنین بار دیگر بر اهمیت این مساله تاکید کردند که افغانستان هرگز نباید یکبار دیگر به محلی امن برای تروریست هایی که مردم افغان، آمریکا یا متحدان ایالات متحده را تهدید می کنند، تبدیل شود.

این دیدار پیش از ضرب الاجل اول سپتامبر 2021 آمریکا برای خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان برگزار گشت.

در همین حال، آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا در نشست خبری در جریان سفری به پاریس گفت: حفظ شرایط کنونی در افغانستان یک گزینه نیست. ما نسبت به سال گذشته میلادی شاهد افزایش درگیری ها و حملات علیه نیروهای امنیتی افغنستان در بخش هایی از این کشور هستیم. اما شرایط کنونی در این کشور نباید یک گزینه باشد.

بلینکن همچنین گفت که افزایش خشونت ها از سوی طالبان کاملا با دستیابی به یک قطعنامه صلح ناسازگار است و یک خطر جدی محسوب می شود که می تواند به وقوع یک جنگ تازه یا احتمالا بدتر از آن منجر شود.

وزیر خارجه آمریکا همچنین گفت، این کشور با دقت اوضاع در افغانستان را زیر نظر دارد که آیا طالبان درباره قطعنامه صلح جدی است یا خیر.

وی همچنین اذعان داشت که حفظ نیروهای آمریکایی می توانست به طرز چشمگیری به کابل کمک کند اما اگر خروج تا تاریخ توافق شده آغاز نشده بود، تعهد طالبان در حمله نکردن به نیروهای آمریکایی انتها یافته و منجر به استقرار نیروهای اضافی در افغانستان می شد.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 10 مرداد 1400 بروزرسانی: 10 مرداد 1400 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 942

به "وزیر دفاع آمریکا به عبدالله و غنی تضمین داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر دفاع آمریکا به عبدالله و غنی تضمین داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید