ژنرال میلر: شاهد کاهش خشونت ها در افغانستان هستیم

به گزارش مجله جغتای، فرمانده نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان گفت که با وجود چند رویداد امنیتی در افغانستان کاهش خشونت ها در این کشور رخ داده است.

ژنرال میلر: شاهد کاهش خشونت ها در افغانستان هستیم

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، ژنرال اسکات میلر فرمانده نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان کاهش خشونت ها و پایبندی طالبان به توافق ها را تایید کرد.

میلر در این باره گفت: چیزی که شاهد آن هستیم فرایند نزولی خشونت می باشد که برای مردم و کشور افغانستان عالی است.

وی با اشاره به بعضی رویدادهای امنیتی در افغانستان نیز گفت که آمریکا نسبت به حمایت از نیروهای امنیتی افغان متعهد باقی می ماند.

ژنرال میلر اضافه کرد که با وزیر دفاع افغانستان هر روز در رابطه با مسائل امنیتی افغانستان و آنچه در این کشور رخ می دهد در ارتباط است.

اسدالله خالد سرپرست وزارت دفاع افغانستان همچنین مدعی شد که در بعضی ولایت ها اعضای طالبان به صورت گروهی به شهرها آمده و با نیروهای امنیتی افغان عکس گرفته اند؛ این در حالی است که پس از آتش بس 3 روزه طالبان با دولت افغانستان و ورود اعضای این گروه به شهرها طالبان در بیانیه ای رفتن نیروهایش به مناطق تحت کنترل دولت را ممنوع نمود.

به گفته مقامات آمریکایی اگر هفته کاهش خشونت ها موفقیت آمیز باشد آمریکا و طالبان دهم اسفند و در حضور نمایندگان کشورهای منطقه و دنیا و سازمان های بین المللی توافق با طالبان را امضا می نماید.

امضای این توافقنامه به شروع گفت وگوهای بین الافغانی و ایجاد هیئتی از نمایندگان دولت افغانستان و احزاب و جریان های سیاسی جهت مذاکره با طالبان منجر خواهد شد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 42

به "ژنرال میلر: شاهد کاهش خشونت ها در افغانستان هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ژنرال میلر: شاهد کاهش خشونت ها در افغانستان هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید