کاهش 60 درصدی مسافران اتوبوس های تهران ، هر روز ضد عفونی می شوند

به گزارش مجله جغتای، مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران گفت: تعداد مسافران اتوبوس های شهری تهران 60 درصد کاهش یافته است، سرخط حرکت ها هیچ تغییری نکرده و اگر احیانا اتوبوسی خلوت نبود لطفا سوار نشوید تا بعدی بیاید

کاهش 60 درصدی مسافران اتوبوس های تهران ، هر روز ضد عفونی می شوند

محمود تبرطرف مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در گفت وگو با ایلنا درباره انتشار تصاویری از ازدحام جمعیت در یکی از اتوبوس های بی. آر. تی که دلیل آن افزایش سرفاصله حرکت ذکر شده بود، گفت: سرفاصله حرکت اتوبوس ها به هیچ وجه تغییری نکرده و اتوبوس ها کماکان خلوت هستند. براساس تراکنش مکانیزه، شاهد کاهش 60 درصدی مسافر در این ایام بوده ایم. اگر چنین اتفاقی رخ داده باشد، احتمالا به صورت موردی است و به معنای افزایش سرفاصله های حرکت اتوبوس ها نیست.

او با اشاره به اینکه در روزهای گذشته به نظر می رسد حساسیت مردم کمتر از قبل شده است، گفت: از تمامی خطوط بی. آر. تی بازدید دارم و ازدحام جمعیت در خطوط وجود ندارد. البته ممکن است در طی ساعتی به دلیل تعطیلی، در یک اتوبوس شاهد ازدحام باشیم، اما براساس شواهد قریب به اتفاق اتوبوس ها با کاهش مسافر روبرو هستند.

تبرطرف با تاکید بر اینکه برنامه زمانبندی حرکت خطوط اتوبوسرانی هیچ تغییری نکرده است، گفت: از شهروندان تهرانی درخواست می کنم در صورت پُر بودن اتوبوس ها سوار نشوند و برای حفظ سلامتی خودشان منتظر اتوبوس بعدی بمانند. سرویس دهی اتوبوس ها به همان روال عادی برقرار است و ضدعفونی اتوبوس ها نیز به صورت منظم و روزانه در حال انجام است. ما نمی توانیم مانع سوارشدن مردم به اتوبوس ها شویم و خودشان باید این موارد را رعایت کنند.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی همچنین در خصوص ضدعفونی اتوبوس های پایتخت با اشاره به اینکه مسئله ای در این زمینه وجود ندارد، گفت: برنامه ضدعفونی اتوبوس ها به صورت روتین و با نظم بیشتری نسبت به روزهای اول در حال انجام است و از دیروز افشانه های دستی ضدعفونی نیز در اختیار اتوبوسرانی قرار گرفت و تا امروز در بین 50 درصد اتوبوس ها توزیع شده است و تا پایان هفته سعی می کنیم در اختیار همه اتوبوس ها قرار گیرد.

تبرطرف همچنین در خصوص کمبود ماسک و دستکش در بین رانندگان اتوبوس گفت: متاسفانه همچنان در این زمینه مشکل داریم و نتوانستیم برای همکاران زحمتکش خود این اقلام را تهیه کنیم، اما کل کشور با این کمبود روبرو است و امیدواریم این مشکل هرچه سریعتر برطرف شود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 11 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 80

به "کاهش 60 درصدی مسافران اتوبوس های تهران ، هر روز ضد عفونی می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش 60 درصدی مسافران اتوبوس های تهران ، هر روز ضد عفونی می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید