کرونا جان 20 هزار تهرانی را گرفت

به گزارش مجله جغتای، رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران با اشاره به اینکه کرونا جان 20 هزار تهرانی را گرفته است، گفت: 48.5 درصد بیماران طی دو هفته گذشته در میهمانی های خانوادگی مبتلا به کرونا شده اند و روزه عاطفی در پیشگیری از کرونا مؤثر است.

کرونا جان 20 هزار تهرانی را گرفت

به گزارش خبرنگاران، ناهید خداکرمی، رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران در مصاحبه با فارس درباره شرایط کرونا در پایتخت اظهارداشت: کرونا تا به امروز سبب جان باختن 20 هراز نفر در تهران شده و اجرای محدودیت ها به طور قطع در پیشگیری از آمار مبتلایان و متوفیان حائز اهمیت و موثر است.

وی درباره انتها تعطیلی بوستان ها گفت: ضرورتی به اجرای تعطیلی بوستان ها به دلیل شیوع کرونا نیست چرا که بر اساس مطالعاتی که در تهران و دیگر کشورها انجام گرفته تعیین شده که بوستان ها و حمل و نقل عمومی تأثیر چندانی در افزایش شیوع کرونا ندارند چرا که قرار دریافت در محیط های باز و حتی سربسته که کمتر از نیم ساعت باشد احتمال ابتلا به کرونا را چندان زیاد نمی کند.

وی گفت: ولی شهروندانی که به بوستان ها مراجعه می نمایند باید نسبت به رعایت فاصله اجتماعی یک و نیم متری اهتمام داشته باشند و پروتکل های بهداشتی کاملاً رعایت گردد.

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران گفت: فاز سوم مطالعاتی به زودی در خصوص کرونا در پایتخت توسط مدیریت شهری انجام می گیرد که شرایط کرونا به صورت دقیق از اول مرداد تا آخر دی رصد می گردد.در دو فاز قبلی تعیین شد که ابتلا به کرونا در ساکنین مناطق مرکزی بیشتر نبوده است.

خداکرمی با بیان اینکه 48.5 درصد بیماران طی دو هفته قبل به وسیله میهمانی های خانوادگی مبتلا به کرونا شده اند، گفت: برای پیشگیری از کرونا باید روزه عاطفی بگیریم و از میهمانی های خانوادگی پرهیز و رعایت فاصله اجتماعی را حتی در میان اقوام هر چه بهتر مد نظر قرار دهیم.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 2 دی 1399 بروزرسانی: 2 دی 1399 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 538

به "کرونا جان 20 هزار تهرانی را گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا جان 20 هزار تهرانی را گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید