گویا: فرد مشکوک در اصفهان مبتلا به کرونا نبود، هنوز هیچ موردی از این بیماری در کشور شناسایی نشده است

به گزارش مجله جغتای، رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیردار وزارت بهداشت گفت: آزمایش های لازم روی این فرد اجرا شده و معین شد بیماری او کرونا نبوده است؛ خوشبختانه هنوز هیچ موردی از ابتلا به این ویروس در کشور شناسایی نشده است.

گویا: فرد مشکوک در اصفهان مبتلا به کرونا نبود، هنوز هیچ موردی از این بیماری در کشور شناسایی نشده است

به گزارش خبرنگار سیاسی مجله جغتای، محمدمهدی گویا، رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیردار وزارت بهداشت که روز گذشته میهمان نشست سخنگوی دولت بود در پاسخ به این سوال که پس از اعلام مورد مشکوک به ویروس کرونا در اصفهان آیا اساسا ورود این ویروس به کشور را تایید می کنید یا خیر گفت: در کشور مواردی را مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا داریم این بیماری شبیه آنفولانزا است و اساس کار ما تا به امروز این بوده است که به محض مشکوک شدن فردی به این بیماری آزمایشات لازم از فرد به عمل می آید.

فرد مشکوک در اصفهان مبتلا به کرونا نبود/ هنوز هیچ موردی از این بیماری در کشور شناسایی نشده است

وی ادامه داد: مورد اصفهانی نیز دیروز در جریان آزمایش های کامل نهاده شد و خوشبختانه معین شد که فرد دچار این بیماری نبوده و از بیمارستان مرخص شد. بر این اساس هنوز هیچ موردی از ویروس کرونا در کشور شناسایی نشده است.

گویا ادامه داد: قابلیت انتقال این ویروس به شدت بالاست، اما بیماری زایی آن در مقایسه با بیماری هایی، چون سار بسیار خفیف تر است و آمار مرگ و میر آن نیز حدود 3 درصد است.

رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیردار وزارت بهداشت ادامه داد: تا به امروز هیچ موردی از درگیری دانشجویان ایرانی در یوهان در مورد این بیماری اعلام نشده است.

وی دوره کمون این بیماری را هفت الی ده روز بیان کرد و ادامه داد: در مورد همکاری با چین برای مهار کرونا نیز فعلا با سفارت این کشور جلساتی داشتیم و آمادگی خود را برای تامین نیروی انسانی و احتیاج های دیگری که دولت چین در این خصوص داشته باشد، اعلام نموده ایم. وزیر بهداشت نیز درصدد تماس با همتای چینی خود می باشد تا همکاری های مورد احتیاج را با چین در مورد مهار کرونا انجام دهد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 17

به "گویا: فرد مشکوک در اصفهان مبتلا به کرونا نبود، هنوز هیچ موردی از این بیماری در کشور شناسایی نشده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گویا: فرد مشکوک در اصفهان مبتلا به کرونا نبود، هنوز هیچ موردی از این بیماری در کشور شناسایی نشده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید