آمار بیمه شدگان فرهنگ و هنر و رسانه اعلام شد

به گزارش مجله جغتای، طبق اعلام مدیر عامل صندوق اعتباری هنر بیش از هزار و 300 نفر از اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه کشور در مرحله دوم امسال سازمان تأمین اجتماعی معرفی شدند.

آمار بیمه شدگان فرهنگ و هنر و رسانه اعلام شد

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران به نقل از روابط عمومی صندوق اعتباری هنر، سید مجید پوراحمدی مدیرعامل صندوق اعتباری هنر گفت: بیمه تأمین اجتماعی صندوق اعتباری هنر یکی از خدماتی است که بر اساس توافق میان سازمان تأمین اجتماعی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می تواند شامل حال هنرمندان، نویسندگان وروزنامه نگاران واجد شرایطی شود که به عضویت این صندوق درآمده اند. اعضای صندوق علاوه بر بهره مند شدن از مزایای مربوط به بیمه صاحبان حرَف و مشاغل آزاد، از یاری ویژه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی معادل 10 درصد حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار در هر سال، بابت حق بیمه ماهانه خود برخوردار شوند. علاوه برآن، متقاضیان می توانند ضمن پرداخت حق بیمه، با پرداخت حق سرانه درمان، از خدمات درمانی نیز برخوردار شوند.

مشاور وزیر ارشاد اضافه کرد: متقاضیان این بیمه می توانند یکی از طرح ها با نرخ های 12،14 یا 18 درصد را انتخاب نمایند و از خدمات آن بهره مند شوند. در صورت انتخاب طرح 12 درصد، بیمه شدگان پس ازبازنشستگی مستمری دریافت می نمایند، اما در صورت فوت قبل از بازنشستگی، این مستمری به بازماندگان تعلق نمی گیرد. از آنجایی که سطح خدمات بیمه با نرخ 12 درصد ضعیف و شنماینده است، توصیه اکید صندوق در انتخاب و یا جایگزینی دیگر بیمه ها با نرخ 14 یا 18 درصد (ترجیحاً 18 درصد) با 12 درصد است که خدماتش مشمول بازنشستگی و پرداخت مستمری به بازماندگان در صورت فوت، قبل و یا بعد از بازنشستگی است، می باشد.

پوراحمدی گفت: از ابتدای امسال تا کنون بیش از سه هزار و 400 نفر از اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه کشور از سوی صندوق اعتباری هنر به سازمان تأمین اجتماعی معرفی شدند.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با اشاره به لزوم استمرار پرداخت حق بیمه تأمین اجتماعی (سهم عضو) در مهلت قانونی گفت: به منظور استمرار پوشش بیمه تامین اجتماعی و جلوگیری از ایجاد گسست و وقفه در سوابق بیمه توصیه می شود، اعضای محترم نسبت به زمان واریز سهم بیمه در موعد مقرر، دقت کافی داشته باشند. چنانچه افراد حق بیمه خود را در موعد مقرر پرداخت ننمایند، طبق مقررات سازمان تأمین اجتماعی بیمه آن ها از سوی این سازمان به صورت اتوماتیک قطع خواهد شد. با این وجود در صورت قطع بیمه، امکان صدور معرفی نامه برای برقراری مجدد بیمه از سوی صندوق با نامه درخواست از سوی ادارات کل، معاونت ها و یا صنوف تخصصی وجود دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 1067

به "آمار بیمه شدگان فرهنگ و هنر و رسانه اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار بیمه شدگان فرهنگ و هنر و رسانه اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید