استارفیلد مثل تمام بازی های بتسدا با پشتیبانی کامل ماد عرضه می گردد

به گزارش مجله جغتای، بازی استارفیلد مدتی هست که معرفی شده و چندی پیش هم ما شاهد یک تریلر از آن بودیم. با این حال خبر زیادی از آن منتشر نشده است. حال تاد هاوارد، کارگردان بازی های استودیوی بتسدا، گفت که این بازی به طور کامل از مادها پشتیبانی خواهد نمود. حتی با وجود اینکه روی یک موتور تازه اجرا می گردد.

استارفیلد مثل تمام بازی های بتسدا با پشتیبانی کامل ماد عرضه می گردد

بازی های بتسدا سابقه زیادی در پشتیبانی خوب از مادها دارند. برای مثال هر دو بازی اسکایریم و فال اوت مادهای بسیار خوبی داشتند و همین عامل باعث شد تا به موفقیت زیادی دست پیدا نمایند. نکته جالب اینجاست که بسیاری از افرادی که ماد برای بازی ها ساختند پس از مدتی به کارکنان این شرکت تبدیل شدند.

از آنجایی که استارفیلد روی یک ماد تازه به نام Creation Engine 2 اجرا می گردد موضوع پشتیبانی از ماد مبهم بود. حال این طور که به نظر می رسد قرار است استارفیلد به طور کامل از مادها پشتیبانی کند.

در یک پست ردیت هاوارد درباره بحث ماد بتسدا صحبت کرد و از تیم سازنده آن ها تشکر کرد. همین طور اینکه آینده درخشانی برای بحث خلاقیت در بازی استارفیلد پیش بینی کرد. او در این پست نوشت:

هاوارد شرح بیشتری درباره این جریان نداد ولی حرف های او دقیقا به معنی پشتیبانی کامل از مادها است. چیزی مانند اسکایریم و فال اوت اگر بیشتر نباشد. پس پتانسیل زیادی در این زمینه برای استارفیلد وجود دارد.

استارفیلد یک داستان 25 ساله!

استارفیلد یک مجموعه بازی کاملا تازه از سمت بتسدا بوده و حدود 25 سال است که در حال ساخت است. پس افراد زیادی مشتاق هستند تا آن را ببینند. محتمل است که ما شاهد یک تریلر گیم پلی از آن در سال 2022 باشیم. تاریخ عرضه آن نیز 11 نوامبر سال 2022 اعلام شده که اگر تأخیر نخورد حدود یکسال دیگر شاهد آن خواهیم بود.

اگر با ماد آشنایی ندارید؛ مادها بخش های خاصی هستند که پس از عرضه یک بازی به آن اضافه می شوند. برای مثال در اسکایریم تعداد بسیاری زیادی ماد وجود داشت که باعث می شد تجربه این بازی لذت بخش تر بگردد. مادها به وسیله افراد و شرکت های ثانویه ساخته شده و به همین دلیل محدودیتی در زمینه خلاقیت ندارند. برای مثال ماد سوم شخص قبل از اینکه این حالت برای اسکایریم به طور رسمی عرضه گردد وجود داشت و این ایده را به طراحان این بازی داد.

بحث پشتیبانی از این نظر اهمیت دارد که اگر یک بازی به طور کامل از ماد پشتیبانی نکند ممکن از به طور کامل روی آن اجرا نگردد یا نصب آن به شدت سخت باشد. حال این طور که اعلام شده برای استارفیلد ما شاهد پشتیبانی کامل از ماد بوده و با مشکلاتی از این قبیل روبه رو نخواهیم شد.

منبع: GamesRadar.com

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 22 آذر 1400 بروزرسانی: 22 آذر 1400 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 1088

به "استارفیلد مثل تمام بازی های بتسدا با پشتیبانی کامل ماد عرضه می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استارفیلد مثل تمام بازی های بتسدا با پشتیبانی کامل ماد عرضه می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید