خیز بزرگ بن سلمان برای تبدیل شدن به غول جهان در صنعتی که وعده دولت سید ابراهیم رییسی بود اما ...!

به گزارش مجله جغتای، دیجیاتو از طرح بزرگ دولت عربستان سعودیبرای تبدیل شدن به قطب بازی های کامپیوتری جهان نوشته است. 38 میلیارد دلار سرمایه گذاری روی پتانسیل این کشور برای تبدیل شدن به قطب بعدی صنعت بازی های ویدیویی جهان.. صنعتی که درآمدی 200 میلیارد دلاری در جهان دارد و درآمدهایش هر ساله رو به افزایش است. صنعتی که پیشرفتش در ایران یکی از وعده های دولت سید ابراهیم رییسی بود اما با کاهش سرعت اینترنت ، بلایی سخت به سر فعالان این صنعت در کشور آمده است.

خیز بزرگ بن سلمان برای تبدیل شدن به غول جهان در صنعتی که وعده دولت سید ابراهیم رییسی بود اما ...!

عربستان سعودی به عنوان بخشی از استراتژی خود برای تنوع دادن به اقتصادش و دور شدن از نفت، به وسیله صندوق سرمایه گذاری عمومی خود، می خواهد به یک بازیگر بزرگ در بازار جهانی 184 میلیارد دلاری بازی تبدیل گردد. Savvy Games Group که شرکت زیر مجموعه صندوق عربستان محسوب می گردد، پس از تمرکز اولیه بر صنعت ورزش های الکترونیک که با مشکل روبرو شده، اکنون در پی توسعه، انتشار و خرید بازی های سطح بالا و حمایت از صنعت بازی در ریاض است.

برایان وارد، مدیرعامل Savvy در مصاحبه ای به خبرگزاری بلومبرگ گفت: ما اکنون بیشتر یک شرکت ورزش های الکترونیکی هستیم تا یک شرکت بازی. کاری که سال جاری انجام می دهیم تمرکز بیشتر بر انتشار و توسعه بازی است.

پیشرفت عربستان در بازار بازی های ویدیویی

برنامه های Savvy در بازار پر از بازیگر بازی های ویدیویی که در آن شرکت های قدیمی مانند الکترونیک آرتز (Electronic Arts) در حال اخراج کارمندان خود است، جاه طلبانه به نظر می رسد. اما این صندوق تا به امروز سرمایه گذاری های چند میلیارد دلاری روی شرکت هایی مانند نینتندو، تنسنت و اکتیویژن بلیزارد انجام داده است که به گفته وارد، Savvy میخواهد از این ارتباطات برای ایجاد تجارت خود استفاده کند.

وارد می گوید: ما می خواهیم از این سرمایه گذاری ها برای آغاز کار با این شرکت ها استفاده کنیم و درباره انتشار بازی های در خاورمیانه و شمال آفریقا با یکدیگر همکاری داشته باشیم، کسب وکارهای eSport آن ها را اداره کنیم یا IP جدیدی را با یکدیگر توسعه دهیم.

این صندوق در ماه فوریه سهام خود در نینتندو را به 8.3 درصد افزایش داد تا به بزرگ ترین سهامدار خارجی آن تبدیل گردد.

عربستان سعودی در زمینه توسعه بازی های جهانی، تقریباً هیچ کارنامه ای ندارد. با این حال، افزایش سریع جمعیت گیمرهای این شرکت باعث شد تا وارد، یکی از مدیران سابق الکترونیک آرتز، اکتیویژن و مایکروسافت به ریاض نقل مکان کند تا رهبری Savvy را به عهده بگیرد.

به گفته تحلیلگران Niko Partners، تقریبا 21 میلیون گیمر در این کشور وجود دارد و انتظار می رود تا سال 2026، ارزش بازار بازی در خاورمیانه و شمال آفریقا با رشد 56 درصدی به 2.79 میلیارد دلار برسد.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 18 فروردین 1402 بروزرسانی: 18 فروردین 1402 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 1427

به "خیز بزرگ بن سلمان برای تبدیل شدن به غول جهان در صنعتی که وعده دولت سید ابراهیم رییسی بود اما ...!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خیز بزرگ بن سلمان برای تبدیل شدن به غول جهان در صنعتی که وعده دولت سید ابراهیم رییسی بود اما ...!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید