اصل قانون درباره عدم به کارگیری بازنشستگان باید لحاظ گردد

به گزارش مجله جغتای، تهران (پانا) - عضو کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی می گوید براساس مصوبه سال 97 می بایست منع به کار گیری بازنشستگان را در دستور کار قرار می گرفت.

اصل قانون درباره عدم به کارگیری بازنشستگان باید لحاظ گردد

علی اکبر علیزاده برمی عضو کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی درباره عدم تبعیت از قانون و قانون گریزی وپیامدهای آن گفت: دولت براساس مصوبه سال 97 می بایست منع به کار گیری بازنشستگان را در دستور کار قرار می داد. وقتی قانون با به کارگیری بازنشستگان مخالفت می نماید دولت محترم قطعا اجازه تخلف از قانون را نارد و باید جوابگوی این موضوع باشد که چرا بازنشستگان مثل دبیربازنشسته مناطق آزاد را مجددا به کار گرفته و حکم وی را صادر نموده است؟

وی درادامه خاطر نشان کرد: قطعا دولت باید جوابگوی عملکرد خود باشد که چرا قانون را دور می زند و بازنشستگان را در پست های مدیریتی به کار می گیرد و می گمارد؟ حتی اگر مدیران بازنشسته عملکرد مطلوب و ارزشمندی برای اقتصاد کشور داشته باشند دولت براساس اخذ مجوزهای لازم باید به کارگیری بازنشستگان را در دستور کار قرار دهد در غیر این صورت که سنگ روی سنگ بند نمی گردد!

علیزاده برمی در سرانجام با تاکید براینکه رفتارهای ضد و نقیض دولت و بی توجهی به اجرای قانون باید از سوی افکار عمومی مورد مطالبه گری قرار بگیرد تبیین نمود: انتظار می رود افکار عمومی به عنوان مهمترین، قوی ترین و برنده ترین سلاح و ابزار برای جلوگیری از هرگونه قانون شکنی در برابر دولت مطالبه خود را به صورت واضح بیان کند تا تمامی دولتمردان موظف به عمل به قانون شوند چرا که در غیر این صورت دور زدن قانون به امر معمولی برای همه تبدیل می گردد که برای پیشبرد اهداف مختلف در بخش های متفاوت بسیار خطرناک است

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 29 اسفند 1399 بروزرسانی: 29 اسفند 1399 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 706

به "اصل قانون درباره عدم به کارگیری بازنشستگان باید لحاظ گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصل قانون درباره عدم به کارگیری بازنشستگان باید لحاظ گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید