انتشارات مدرسه سوار بر امواج مسئله ها حرکت کند

به گزارش مجله جغتای، تهران (پانا) - همزمان با آغاز هفته کتاب و کتاب خوانی ویژه برنامه های جشن سی سالگی انتشارات مدرسه با عنوان سال سی برگزار می شود.

انتشارات مدرسه سوار بر امواج مسئله ها حرکت کند

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، در نشست شورای مدیران گزارشی از فعالیت های انتشارات مدرسه توسط حمید شاه آبادی مدیرعامل این انتشارات ارائه شد.

شاه آبادی با بیان تقارن شروع هفته کتاب و کتابخوانی با سالروزتاسیس این انتشارات گفت: سال سی، جشن سی سالگی انتشارات مدرسه است که شامل مجموعه ای از برنامه های متناسب با هفته کتاب کتابخوانی پیش بینی شده است.

وی با تاکید بر جایگاه انتشارات مدرسه در فضای نشر کودک و نوجوان کشور گفت: ما ناشر برگزیده 9 دوره از جشنواره کتاب رشد و همچنین ناشر برگزیده تاریخ نگاری انقلاب اسلامی هستیم.

شاه آبادی تولید کتاب های دیجیتال، راه اندازی فروشگاه های زنجیره ای مجازی، ثابت و سیار، فعال کردن سایت فروش و اپلیکیشن بوفه را از جمله رویکردهای این انتشارات در دوره کرونایی بر شمرد.

تولید کتاب های بریل برای مخاطبان با نیازهای ویژه، تولید 300 عنوان کتاب براساس محتوای مجلات رشد، تولید کتاب های تعاملی با مخاطب، تشکیل باشگاه مخاطبان همچنین تولید کتاب های کمک آموزشی مقطع ابتدایی با عنوان پویک را از جمله اقدامات این انتشارات با رویکردهای تحولی برنامه های سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی بر شمرد.

در ادامه حسن ملکی رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در این جلسه شورای مدیران سازمان پژوهش که به صورت مجازی برگزار گشت ضمن تبریک هفته کتاب و کتابخوانی و با تقدیر از عملکرد این انتشارات نکاتی را خاطر نشان کرد.

ملکی با تاکید بر جایگاه این انتشارات در تعامل با سازمان پژوهش گفت: گروه های پژوهشی و برنامه ریزی درسی باید نسبت به تولیدات انتشارات مدرسه حساس باشند. انتشارات مدرسه هم باید اقدامات لازم در خصوص استفاده از نظرات پژوهشگران و کارشناسان سازمان را تمهید نماید. انتشارات مدرسه حامی برنامه های درسی و توسعه دهنده و غنی ساز برنامه های درسی باید باشد.

وی اضافه کرد: از بعد تبلیغی باید فعالیت های انتشارات مدرسه بهتر و بیشتر به جامعه مخاطبان معرفی شود. از این رو توصیه می کنم هیات مدیره این انتشارات نسبت به چابک سازی انتشارات تدابیرلازم اتخاذ کنند.

رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با مرور برخی فعالیت ها و اقدامات تحولی سازمان گفت: در فضای برنامه های تحولی، انتشارات مدرسه نقش مهمی در تولید بسته های تربیت و یادگیری می تواند ایفا کند لذا لازم است جلسات موازی این مجموعه با معاونت برنامه ریزی و تولید بسته های تربیت و یادگیری شروع شود. وظیفه این معاونت تولید محتوایی بسته ها است و انتشارات مدرسه وظیفه تولید آن برای مخاطبان را می تواند به عهده بگیرد.

ملکی با تاکید بر ابلاغ اخیر وزیر آموزش پرورش به وی در خصوص تشکیل شورای کاهش تمرکز در نظام برنامه ریزی درسی تاکید کرد: انتشارات مدرسه در این خصوص می تواند همکاری موثری داشته باشد.

وی یادآور شد: انتشارات مدرسه باید در مسئله یابی و تشخیص نیازهای بچه ها و نوجوانان فعالیت نماید و سوار بر امواج مسئله ها حرکت و برنامه ریزی کند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 25 آذر 1399 بروزرسانی: 25 آذر 1399 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 523

به "انتشارات مدرسه سوار بر امواج مسئله ها حرکت کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشارات مدرسه سوار بر امواج مسئله ها حرکت کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید