اگر ترامپ را محکوم نکنید، دوباره دستور شورش می دهد

به گزارش مجله جغتای، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، روز سوم دادگاه استیضاح دونالد ترامپ در مجلس سنا آمریکا با جمع بندی نمایندگان دموکراتی که در نقش دادستان حضور یافته اند به سرانجام رسید و آنها هشدار دادند که چنانچه دونالد ترامپ به علت یورش 6 ژانویه به کنگره محکوم نشود، در انتخابات بعدی ریاست جمهوری - 2024 - در صورت نامزد شدن فرصت خواهد یافت که اگر باخت، دوباره هوادارانش را علیه نتایج انتخابات و کنگره بشوراند.

اگر ترامپ را محکوم نکنید، دوباره دستور شورش می دهد

9 نماینده دموکرات که تحت مدیریت جیمی رسکین نماینده ایالت مریلند از ظهر سه شنبه گذشته ادله و شکواییه خود را برای 100 سناتور مجلس سنا ایراد می کردند، عصر پنجشنبه، مباحث خود را به سرانجام بردند تا از ظهر امروز، آدینه، وکلای ترامپ دفاعیات خود را شروع نمایند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا، متهم است که با طرح ادعای تقلب در انتخابات نوامبر سال گذشته و اصرار بر آن بدون ارایه شواهد محکمه پسند، طرفداران خود را علیه مسئولان انتخاباتی در ایالت های مختلف، اعضای کنگره آمریکا و حتی معاون خود، مایک پنس، شورانده و در نهایت هم در روز ششم ژانویه آنها را با هدف یورش و متوقف کردن ثبت رسمی نتایج انتخابات به سوی کنگره گسیل نموده است.

یک هفته پس از آن حمله (13 ژانویه) نمایندگان دموکرات در حالی که 10 عضو جمهوری خواه مجلس نمایندگان هم همراه آنها شده بودند به استیضاح ترامپ رای مثبت دادند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 فروردین 1400 بروزرسانی: 1 فروردین 1400 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 712

به "اگر ترامپ را محکوم نکنید، دوباره دستور شورش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر ترامپ را محکوم نکنید، دوباره دستور شورش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید