ایجاد دیتاسنتر از داده های حمل و نقل، برطرف نیازهای سازمان راهداری

به گزارش مجله جغتای، شهاب خدامرادی، مسئول حوزه هوشمند سازی ستاد توسعه فناوریهای فضایی و حمل و نقل پیشرفته در تبادل نظر با خبرنگاران اظهار کرد: در زمینه هوشمندسازی فناوری های حمل و نقل اقداماتی را مد نظر قرار داده ایم و بنا داریم آنها را اجرایی کنیم.

ایجاد دیتاسنتر از داده های حمل و نقل، برطرف نیازهای سازمان راهداری

وی اضافه نمود: بنا به تجربه ای که سال گذشته در زمینه احتیاجهای حمل و نقل هوشمند کشور بدست آوردیم برنامه ای را تدوین نموده ایم که شامل قسمتهای متنوعی همچون ترویج و فرهنگسازی علم وفناوری، تبادلات فناوری بین المللی، توسعه فناوریهای راهبردی، توسعه ابزارهای محصولات دانش بنیان و… می گردد.

مسئول حوزه هوشمند سازی ستاد توسعه فناوریهای فضایی و حمل و نقل پیشرفته در مورد این محورها گفت: در راستای ترویج و فرهنگسازی علم و فناوری در حوزه حمل و نقل هوشمند درصدد هستیم که یک انجمن یکپارچه برای پوشش شرکتهای دانش بنیان تشکیل دهیم زیرا همه کشورهای جهان برای این حوزه چنین انجمنی را دارند و خلاهای شرکتهای دانش بنیان را پوشش می دهند.

خدامرادی خاطر نشان کرد: برای جلوگیری از موازی کاری در بخش حمل و نقل پیشرفته، رتبه بندی و… احتیاج به چنین انجمنی وجود دارد که قرار است به زودی آن را تشکیل دهیم.

وی با اشاره به اقدامات ستاد توسعه حمل و نقل هوشمند گفت: بنا داریم در راستای فرهنگسازی فعالان این عرصه را تشویق به شرکت در نمایشگاههای ملی و بین المللی و از آنها حمایت کنیم.

به گفته وی استارت آپهای هوشمند، سخت افزار و نرم افزارهای مرتبط و مدیریت ناوگان هوشمند از جمله بخش هایی هستند که می توانند در این نمایشگاهها حضور پیدا نمایند و از حضور آنها حمایت می کنیم.

ایجاد دیتا سنتر از داده های حمل و نقل

وی در مورد ماموریت دیگر ستاد توسعه حمل و نقل پیشرفته گفت: یکی از ماموریتهایی که همیشه در این ستاد مورد پیگیری قرار می دهیم این است که از فناوریهای مورد احتیاج کشور حمایت کنیم؛ مدیریت داده های کلان، دوربین های ثبت تخلف، پلتفرمهای مربوط به حمل و نقل هوشمند، سیستم های پیش بینی ترافیک، از جمله محصولاتی هستند که برای کشور ضروری است و سازمان ها و ارگان ها به آن احتیاج دارند.

مسئول حوزه هوشمند سازی ستاد توسعه فناوریهای فضایی و حمل و نقل پیشرفته ادامه داد: از این رو از طرحهای این چنینی حمایت می کنیم تا بتوانیم شاهد توسعه هوشمند حمل و نقل در کشور باشیم.

وی ادامه داد: یکی از موضوعاتی که همیشه مورد توجه است، مدیریت داده های کلان است که در اختیار سازمانهایی همچون مرکز کنترل ترافیک شهرداری قرار می گیرد این داده ها اکنون متمرکز نیستند و در صدد هستیم که این داده ها را متمرکز کنیم و در اختیار دهیم.

وی اضافه نمود: ایجاد دیتا سنتر از داده های کلان حمل و نقل و قرار دادن آن در اختیار سازمانها، استارت آپها، شرکتهای دانش بنیان و … از اهداف اصلی به شمار می فرایند.

مسئول حوزه هوشمند سازی ستاد توسعه فناوریهای فضایی و حمل و نقل پیشرفته مطرح کرد: با استفاده از این دیتا سنتر می توانیم تمام داده های مربوط به حمل و نقل هوشمند را بدست آوریم.

برنامه ها برای هوشمندسازی حمل و نقل

خدامرادی در مورد برنامه های ستاد در زمینه خودروهای هوشمند و خودران گفت: برای استفاده از خودروهای هوشمند و خودران احتیاج به هماهنگی سایر سازمان هاست.

توسعه بازار محصولات دانش بنیانی در بخش حمل و نقل هوشمند

خدامرادی در مورد دیگر اقدامات ستاد در زمینه حمل و نقل هوشمند گفت: ماموریت دیگری که در ستاد داریم توسعه بازار محصولات دانش بنیان است.

برطرف احتیاج سازمان راهداری توسط شرکتهای فعال

وی اضافه نمود: تا کنون هزار فعال در حوزه حمل و نقل هوشمند، 200 شرکت فراوری نماینده محصولات حوزه حمل ونقل و 40 سازمان دولتی و نیمه دولتی که به صورت های مستقیم و غیر مستقیم با حوزه حمل و نقل هوشمند در ارتباط هستند را شناسایی کردیم.

مسئول حوزه هوشمند سازی ستاد توسعه فناوریهای فضایی و حمل و نقل پیشرفته با بیان اینکه با سازمان های مختلف همچون سازمان راهداری ارتباط و تعامل داریم، اعلام کرد: ستاد احتیاجمندی های این سازمان ها را با یاری خودشان احصا می نماید تا آنها را در قالب پروژه به شرکتهای دانش بنیان معرفی کند.

وی با اشاره به یکی از این تعاملات گفت: در حال حاضر 10 احتیاج سازمان راهداری را در قالب 10پ روژه تعریف کردیم که توسط شرکتهای دانش بنیان به نتیجه برسد.

به گفته وی، امیدواریم که تا سال آینده این پروژه ها به مرحله اجرایی رسیده باشند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 آبان 1399 بروزرسانی: 6 آبان 1399 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 417

به "ایجاد دیتاسنتر از داده های حمل و نقل، برطرف نیازهای سازمان راهداری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد دیتاسنتر از داده های حمل و نقل، برطرف نیازهای سازمان راهداری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید