با یک اشتباه فینال را از دست دادم، با این شیوه برگزاری آشنا بودیم

به گزارش مجله جغتای، علی اصغر آسیابری با بیان مطلب فوق به خبرنگاران گفت: نخستین دوره رقابتهای لیگ جهانی در سال جدید میلادی با حضور بهترین های جهان برگزار گردید و با وجود دوری یک ساله کاراته کاها از مسابقات اغلب شرکت کنندگان با آمادگی خوبی پای به مسابقات گذاشته بودند و همین موضوع باعث شد که تورنمنت با کیفیت و سطح بالایی را ببینیم.

با یک اشتباه فینال را از دست دادم، با این شیوه برگزاری آشنا بودیم

وی ادامه داد: برگزاری مسابقات با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و بدون حضور تماشاگر شرایط جدید را پیش روی کاراته کاها قرار داده بود. اما اعضای تیم ملی کاراته ایران از سال ها قبل در رقابتهای انتخابی بدون حضور تماشاگر مبارزه نموده و تا حدود زیادی به این سبک برگزاری آشنا بودند و من به شخصه از این شرایط استفاده کردم و به دلیل نبود تماشاگر صدای مربی به وضوح شنیده می شد و این موضوع خیلی به من یاری کرد.

آسیابری اضافه کرد: میزبان رقابتهای با کیفیتی را در این دوره برگزار کرد و برای رعایت پروتکل های بهداشتی کوشش زیادی شده بود، ولی معتقدم می شد بهتر باشد، اما سختگیری هایی که در مورد کوید -19 اجرا شد، برای آنها که سهمیه المپیک دارند خیلی مفید بود و این نفرات باید با این شرایط و شاید سخت تر از آن در توکیو مبارزه نمایند و این دست مسابقات خیلی می تواند یاری کند.

دارنده مدال برنز رقابتهای کاراته وان ترکیه در مورد رقبای خود در این رقابتها گفت: در جدولی که من مبارزه می کردم رقبای سرسخت شناخته شده ای حضور داشتند، از تام اسکات آمریکایی گرفته تا لوئیجی بوسا ایتالیایی و خدا را شکر تا نیمه نهایی خوب پیش رفتم و در این مرحله با یک اشتباه کوچک به بوسا باختم. در گروه شانس مجدد هم عملکرد همین فرایند خوب را ادامه داده وکاراته کای ترک که در مقدماتی رافائل آقایف سرشناس را شکست داده بود را از پیش رو برداشته و برنز گرفتم.

وی اضافه کرد: هدف من در هر میدانی کسب بهترین مدال است، از کسب این مدال برنز هم راضی هستم و خدا را شکر می کنم، ولی می توانستم به فینال رسیده و برابر بوسا بهتر مبارزه کنم. شاید تاکتیکی که برای این مبارزه اتخاذ نموده بودم به خوبی اجرا نشد و از رسیدن به مبارزه نهایی بازماندم.

آسیابری در خاتمه گفت: وظیفه خود می دانم از زحمات سرمربی تیم ملی استاد هروی و دیگر مربیان از جمله روحانی، حسنی پور، خواجوی، دکتر آبادی و مکس از ایتالیا که در این سال ها بدون چشم داشت کنار ما حضور داشته اند، تشکر و قدردانی کنم. نکته مهم دیگر اینکه نقش مدیریت فدراسیون در موفقیت های اخیر چند سال اخیر کاراته است، فراهم کردن بهترین شرایط و امکانات برای تیم های ملی، واریز به موقع پاداش ها و برخورد مناسب با قهرمانان باعث شده ملی پوشان با آمادگی بالای روحی به مسابقات اعزام شوند و باید از کوشش های ایشان تشکر کنم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 16 فروردین 1400 بروزرسانی: 16 فروردین 1400 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 739

به "با یک اشتباه فینال را از دست دادم، با این شیوه برگزاری آشنا بودیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با یک اشتباه فینال را از دست دادم، با این شیوه برگزاری آشنا بودیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید