بنیان گذار نورالینک آن را ترک کرد

به گزارش مجله جغتای، خبرگزاری خبرنگاران- گویا مکس هوداک یکی از بنیان گذاران شرکت نورالینک که با ایلان ماسک شناخته می گردد، چند هفته ای است که این شرکت را ترک نموده است، چرا که این شرکت هنوز پیروز به فراوری و فروش محصول نشده است.

بنیان گذار نورالینک آن را ترک کرد

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از انگجت، شرکت نورالینک(Neuralink) متعلق به ایلان ماسک یکی از برترین فناوران و ثروتمندان جهان حتی قبل از فروش یک محصول با چالش های مدیریتی روبرو شده است.

گزارش ها حاکی از آن است که مکس هوداک یکی از بنیان گذاران نورالینک به صورت بی سر و صدا چند هفته پیش این شرکت را ترک نموده است. وی نگفته است که چرا از این شرکت فراوری رابط کاربری مغز و ماشین جدا شده، اما گفته که همچنان یک تشویق کننده عظیم برای کارفرمای سابق خود است.

شرکت نورالینک نیز هنوز نامی را به عنوان جایگزین وی اعلام ننموده است.

اکنون تعیین نیست که این جدایی تا چه اندازه به نورالینک آسیب می زند، چرا که این شرکت در موقعیت خاصی قرار گرفته است و زمان این جدایی مناسب نیست.

این شرکت به تازگی فناوری ایمپلنت مغزی خود را روی یک میمون به نمایش گذاشته است و قرار است این تراشه به زودی به یک محصول نهایی قابل استفاده توسط انسان تبدیل گردد.

البته جدایی هوداک لزوماً به معنای ایجاد مشکل و باتلاق برای این شرکت نیست، اما خروج وی می تواند کوشش برای رسیدن به یک محصول عملی و کاربردی را پیچیده کند.

ایلان ماسک با جدایی مدیران ارشد شرکت های خود چندان غریبه نیست و این اتفقا معمولاً در شرکت های دیگر وی مانند تسلا انجام شده است. اکنون باید دید که خروج هوداک چه تاثیری بر کار نورالینک می گذارد و ماسک چگونه آن را مدیریت خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 18 خرداد 1400 بروزرسانی: 18 خرداد 1400 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 845

به "بنیان گذار نورالینک آن را ترک کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بنیان گذار نورالینک آن را ترک کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید