بهره برداری از اولین نیروگاه خورشیدی منطقه 19

به گزارش مجله جغتای، اولین نیروگاه خورشیدی منطقه 19 همزمان با هفته هوای پاک طی مراسمی با حضور عضو شورای اسلامی شهر تهران، مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران و شهردار منطقه برگزار گردید.

بهره برداری از اولین نیروگاه خورشیدی منطقه 19

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 19، در این مراسم که جمعی از مدیران شهرداری منطقه و شورایاران نیز حضور داشتند، الهام فخاری رئیس کمیته اجتماعی و فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران ضمن تقدیر از اقدام شهرداری منطقه 19 در جایگزینی استفاده از انرژی های پاک با راه اندازی نیروگاه خورشیدی در ساختمان ستادی منطقه اظهار داشت: در واقع این منطقه توانسته شعار از خود شروع کنیم را تحقق ببخشد چراکه اگر هر فرد، نهاد و دستگاهی حرکت را از خود شروع کند، باعث هم افزایی و توسعه آن خواهد شد.

او ابراز امیدواری کرد: اقدام مثبت شهرداری منطقه 19 در استفاده از انرژی های پاک به عنوان پیشگام والگو در سایر مناطق، سازمان ها، شرکت های زیرمجموعه شهرداری تهران و همچنین دیگر نهادها و ارگان ها محقق گردد تا بتوانیم شاهد روزهایی سالم تر با جایگزینی 90 درصد انرژی های مصرفی با انرژی های پاک باشیم.

در این مراسم شینا انصاری مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران نیز از حمایت ها و پیگیری های مدیریت شهری این منطقه در پیشبرد اهداف زیست محیطی منطبق با برنامه سوم توسعه شهر تهران قدردانی کرد و بهره برداری از نخستین نیروگاه خورشیدی در پشت بام ساختمان شهرداری این منطقه را اتفاقی مبارک و رخدادی محیط زیستی دانست که منجر به کاهش مصرف سوخت های فسیلی و انتشار آلودگی های زیست محیطی و نیز کاهش انتشار گازهای گلخانه ای می گردد.

او با اشاره به محورهای اصلی اقدامات این حوزه در برنامه سوم توسعه شهر تهران اظهار داشت: اصلاح الگوی مصرف و نیز مصرف بهینه انرژی در ساختمان های شهرداری تهران از جمله این محورها است که به همین دلیل نیز موضوع ممیزی انرژی و کاهش هدررفت آن را با هوشمندسازی انرژی ها پیگیری می کنیم.

انصاری دیگر محور اصلی فعالیتها را توسعه استفاده از انرژی های تجدید پذیر و پاک اظهار داشت که ضرورت دارد با اولویت قراردادن این موضوع در سطح کلان، استفاده از این نوع انرژی ها به منظور کاهش معضلات زیست محیطی توسعه یابد.

علی توکلی شهردار منطقه از دیگر سخنرانان این مراسم بود که بر ضرورت استفاده از انرژی های نو، پاک و تجدیدپذیر در راستای عمل به اهداف برنامه سوم توسعه شهر تهران تأکید و ابراز خرسندی کرد که این منطقه توانسته به عنوان پایلوت این ابتکار نو را راه اندازی کند.

به گفته او کاهش 10 درصدی مصرف برق منطقه از نتایج مثبت این اقدام است و با توجه به این موضوع نیز راه اندازی نیروگاه خورشیدی در سایر ساختمان های منطقه در اولویت برنامه های اجرایی این شهرداری قرار گرفته است.

براساس این گزارش فاز نخست احداث نیروگاه خورشیدی با سازه پشت بامی و به ظرفیت 15 کیلووات در ساختمان ستادی شهرداری این منطقه کلید خورده است که این نیروگاه قابلیت فراوری 22 هزار و 300 کیلووات ساعت برق در سال را دارد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 1 اسفند 1399 بروزرسانی: 1 اسفند 1399 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 648

به "بهره برداری از اولین نیروگاه خورشیدی منطقه 19" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهره برداری از اولین نیروگاه خورشیدی منطقه 19"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید