تامین سوخت 54 درصد مخازن نیروگاه های کشور

به گزارش مجله جغتای، خبرگزاری خبرنگاران- سخنگوی صنعت برق گفت: تا به امروز 54 درصد مخازن نیروگاه های کشور پر شده است که البته با شروع ماه های سرد پیش رو، باید این سوخت رسانی سرعت بیشتری بگیرد.

تامین سوخت 54 درصد مخازن نیروگاه های کشور

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، مصطفی رجبی مشهدی با اشاره به اینکه روزانه 100 میلیون مترمکعب تامین سوخت برای نیروگاه ها انجام می شود اضافه نمود: اگر این رویه از سوی وزارت نفت ادامه دار باشد تامین برق نیروگاه ها با مشکل روبرو نمی شود و از زمستان امسال بدون محدودیت عبور خواهیم کرد.

وی با تاکید بر اینکه افزایش مصرف گاز در بخش خانگی تامین سوخت نیروگاه ها را با محدودیت روبرو خواهد کرد گفت: تامین گاز بخش خانگی برای وزارت نفت اولویت دارد بنابر این هرچقدر مشترکان در مصرف گاز صرفه جویی کنند برای تامین برق با مشکل کمتری روبرو خواهیم شد.

سخنگوی صنعت برق با اشاره به اینکه برای همکاری صنایع در تابستان سال گذشته هزار میلیارد تومان پاداش همکاری درنظر گرفته شده است ادامه داد: این پاداش به صنایع پرداخت خواهد شد البته تولیدات این بخش در تابستان کمتر شده است که ما در ماه های فعلی درحال جبران تامین برق این بخش هستیم.

رجبی مشهدی با بیان اینکه در تابستان تامین برق صنایع سیمان 7 درصد و فولاد 5 درصد در مقایسه با سال گذشته کاهش یافته است اضافه نمود: اگر مشترکان در مصرف انرژی صرفه جویی کنند محدودیت های اعمال شده جبران خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از صدا و سیما، وی گفت: هم اکنون 5 درصد سوخت مصرفی نیروگاه ها از مازوت تامین می شود و مابقی گاز و گازوئیل است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 14 دی 1400 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 1112

به "تامین سوخت 54 درصد مخازن نیروگاه های کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تامین سوخت 54 درصد مخازن نیروگاه های کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید