حمایت مارتین اسکورسیزی از یک فیلم تجربی

به گزارش مجله جغتای، مارتین اسکورسیزی کارگردان سرشناس سینما با قبول تهیه کنندگی اجرایی فیلم تکه هایی از یک زن از این فیلم تجربی حمایت کرد.

حمایت مارتین اسکورسیزی از یک فیلم تجربی

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران به نقل از ورایتی، مارتین اسکورسیزی به فیلم تکه های یک زن مورنل موندروتسو پیوست تا به عنوان تهیه کننده اجرایی از آن حمایت کند.

این فیلم نخستین اکران دنیای اش را در بخش رقابتی جشنواره فیلم ونیز و نیز در بخش گالای تورنتو تجربه می کند.

این فیلم با بازی ونسا کربای، شایا لباف و الن برنستاین ساخته شده و اولین تجربه ساخت یک فیلم به زبان انگلیسی برای موندروتسو است. وی با فیلم خدای سفید برنده جایزه نوعی نگاه جشنواره کن شده بود.

فیلمنامه این فیلم توسط کاتا وبر بر مبنای تجربه شخصی کارگردان نوشته شده و ماجرا در مورد زوجی با بازی کربی و لباف است که وقتی قصد دارند در خانه فرزندشان را به دنیا آورند بر اثر غفلت خدمتکارشان ماجرایی جنایی شکل می گیرد.

در گروه بازیگران فیلم می توان از مالی پارکر، سارا اسنوک، لیزا شلزینگر، بنی سفدی و جیمی فیلز نیز نام برد.

اسکورسیزی در این باره گفت: خوب است که بتوانید فیلمی را تماشا کنید که شما را غافلگیر کند. این افتخاری است که کمک کنم تا این فیلم همان طور که شایسته اش است، مخاطبان بیشتری به دست آورد. تکه های یک زن از نظر من یک تجربه سینمایی عمیق و منحصر به فرد بود.

وی در ادامه اضافه نمود: با تماشای فیلم حس می کنی به یک گرداب بحران خانواده ای افتاده ای و با همه افرادش به صورت اخلاقی درگیر شده ای و در حالی که به همه کشش داری، اما از قضاوت دوری.

اسکورسیزی همچنین کارگردانی کورنل موندروتسو را تحسین کرد و گفت: او با یک سبک سیال با دوربین کاری می کند که نمی توانی از آن رو بگردانی و غیرممکن است که موضوع برایت بی اهمیت شود.

موندروتسو نیز با تشکر از اسکورسیزی گفت وقتی وی پس از تماشای تکه های یک زن با من تماس گرفت، زمان برای لحظاتی برایم متوقف شد. وی اضافه نمود: این یک افتخار بزرگ است که کسی که این همه فیلمسازی تجربی دیده است بخواهد از کاری که ما کرده ایم حمایت کند.

کورنل موندروتسو کارگردان فیلم و تئاتر اهل مجارستان است. وی سال 1998 به عنوان بازیگر جایزه آکادمی هنر های درام و سینمای بوداپست را از آن خود کرد و سال 2003 همین جایزه را برای کارگردانی سینما و تلویزیون کسب کرد. اولین فیلم بلندش این را می خواهم و نه هیچ چیز دیگر جایزه بهترین فیلم اول را از جشنواره هفتگی سینمای مجارستان به دست آورد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 مهر 1399 بروزرسانی: 15 مهر 1399 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 375

به "حمایت مارتین اسکورسیزی از یک فیلم تجربی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت مارتین اسکورسیزی از یک فیلم تجربی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید