تور دبی ارزان: راهنمای کامل نمایشگاه اکسپو دبی 2020

به گزارش مجله جغتای، راهنمای جامع نمایشگاه اکسپو دبی 2020

نمایشگاه اکسپو 2020 دبی که برگزاری آن به علت شیوع کرونا لغو شده بود با یک سال تاخیر، سال جاری (2021) برگزار می گردد و به همین علت بعضی آن را نمایشگاه اکسپو 2021 دبی می خوانند. راهنمای کامل نمایشگاه اکسپو دبی 2020 چیزی است که افراد برای بازدید از این نمایشگاه مهم به آن نیاز دارند. اگر قصد بازدید از این نمایشگاه عظیم را دارید حتما در ادامه مطلب همراه ما باشید تا راهنمای کامل نمایشگاه اکسپو 2020 دبی شامل تاریخچه نمایشگاه اکسپو، معرفی اکسپو دبی 2020، راه های دسترسی به اکسپو 2020 دبی و هر اطلاعاتی که برای بازدید از این نمایشگاه هم دارید را در اختیار شما بگذاریم.

تور دبی ارزان: راهنمای کامل نمایشگاه اکسپو دبی 2020

با تور دبی ارزان در زیباترین سواحل خلیج فارس استراحت کنید و شهری پر زرق و برق، بین‌المللی و پیشرفته را سیاحت کنید.

تاریخچه اکسپو | نمایشگاه اکسپو چیست و چرا برگزار می شود؟

نمایشگاه جهانی (Worlds Fair or Universal Expositions) که با نام اکسپو شناخته می شود، از عظیم ترین و مهم ترین نمایشگاه های جهان به تعداد می آید. نمایشگاه اکسپو هر چند سال یک بار و تحت نظر موسسه ای در پاریس با نام دفتر بین المللی نمایشگاه ها برگزار می شود و یکی از کشورها میزبانی آن را بر عهده می گیرد.

ماجرای برگزاری نمایشگاه های اکسپو به سال 1844 بازمی شود؛ زمانی که نمایشگاه صنعتی فرانسه برگزار گردید و ایده برگزاری نمایشگاه های عظیم را به وجود آورد. در نهایت پس از انقلاب صنعتی 1851، هنری کول و شاهزاده آلبرت نمایشگاهی را در هایدپارک لندن ترتیب دادند تا فرهنگ و صنعت ملل جهان در آن به نمایش درآید. نام این مجموعه، نمایشگاه عظیم بود و 6 میلیون نفر در طول مدت برگزاری، از آن بازدید کردند.

سال 1855 هم پاریس میزبانی این نمایشگاه عظیم را برعهده گرفت و این فرایند ادامه یافت. امروزه به این نمایشگاه ها اکسپو می گویند و به اسم سومین رویداد مهم جهان پس از جام جهانی فوتبال و المپیک از آن یاد می نمایند.

هدف از برگزاری نمایشگاه اکسپو تقویت روابط بین المللی است، تا بدین ترتیب تعامل و ارتباط رو در رو میان فرهنگ های مختلف را ممکن سازد و با رویکردی فرهنگی - اجتماعی موجب ایجاد عایدی برای کشورهای مشارکت نماینده شود. از نظر بسیاری از کارشناسان می توان اکسپو را المپیک فرهنگ ملل دانست که فرصتی برای معرفی کشورها به آن ها می دهد.

اکسپو 2020 دبی | پیوند افکار ، ساخت آینده

هر اکسپو با موضوع و شعاری خاص برگزار می شود و پیوند افکار، ساخت آینده شعار اکسپو 2020 دبی است. قرار بر این است که این نمایشگاه بستری برای ارائه و رشد ایده های خلاقانه فراهم آورد و نقطه ای برای آغاز تحقق بسیاری از آن ها باشد. بنابراین انتظار می رود که پس از اکسپو 2020 شاهد اختراعات و نوآوری های زیادی در کشورهای مختلف باشیم.

لوگوی اکسپو 2020 دبی از یکی از اشیای مهم تاریخی این شهر الهام گرفته شده است؛ یک حلقه طلایی کشف شده در منطقه باستانی ساروق الحدید که به نگین حلقه کشفیات باستان شناسی دبی معروفیت دارد. این لوگو را می توان نمادی از ارتباط میان جهانی شرق و غرب دانست که دبی میخواهد، خود را به اسم نماینده این ارتباط معرفی کند.

اسپانسرهای اکسپو 2020 شرکت ها و برندهایی همانند پپسی، نیسان، هواپیمایی امارات، یوپی اس، اتصالات امارات و … هستند و پیش بینی می شود دبی با جذب بیش از 70 درصد بازدیدنماینده و شرکت نماینده از خارج کشور، رکورد بالاترین اندازه مشارکت در نمایشگاه های اکسپو را بشکند!

بخش های مختلف نمایشگاه اکسپو 2020 دبی

در اکسپو 2020 دبی سه بخش یا منطقه وجود دارد که عبارتند از:

 • Sustainability به معنای پایداری است که در آن می توانید پیشرفته ترین فناوری های جهان را مشاهده نمایید و با آنچه کشورها برای حمایت از پایداری منابع جهان انجام می دهند، آشنا شوید. در این بخش شاهد این هستید که بشر چگونه می تواند از زندگی هماهنگ طبیعت با تکنولوژی بالا لذت ببرد.
 • Mobility به معنای پویایی است که در آن شاهد ایجاد ارتباطاتی برای پیشبرد جهان خواهید بود. این ارتباطات موجب از بین رفتن شکاف میان جهانی فیزیکی و دیجیتال می شوند و جامعه ای هماهنگ و جهانی را ایجاد می نمایند که در آن اطلاعات ، ایده ها و کالاها سریعتر از هر زمان دیگری مبادله می شوند.
 • Opportunity به معنای فرصت است که در آن فرصت بروز پتانسیل های بالقوه خود را دارید. در اینجا با افرادی از سرتاسر جهان دیدار می کنید که رویاها و آرزوها را به واقعیت های فردا تبدیل می نمایند و به نوعی سرمایه گذار روی ایده ها هستند.

پاویون ایران در اکسپو 2020 دبی

در نمایشگاه اکسپو دبی هر کشور دارای یک بخش است و فرصت این را دارد تا در آن بخش فرهنگ، سنت، تکنولوژی و هر چیز دیگر که به نوعی معرف آن کشور است را نمایش دهد. مانند اکسپوهای گذشته، ایران در اکسپو 2020 هم دارای یک پاویون است که در بخش Mobility واقع شده است.

ایران در این پاویون، تمدنی باستانی و پایدار با ملتی مهمان نواز تعریف شده است. قرار است ایران در این بخش از نمایشگاه، اقتصاد، توسعه اجتماعی و فرهنگ را در قالب تمدن و سنت های کهن ایران، آیین ها و مردم را به نمایش بگذارد و همزیستی مسالمت آمیز را برجسته کند.

یکی از مجذوب کننده ترین مواردی که در پاویون ایران وجود دارد این است که می توانید در آن، بافت فرش دستباف ایرانی را امتحان کنید و از این تجربه بی نظیر غرق در لذت شوید.

بد نیست بدانید که پاویون ایران در زمره 8 پاویون برتر اکسپو 2020 دبی از نظر معماری و ساختار واقع شده است و کوشش زیادی برای آن شده است.

زمان برگزاری نمایشگاه اکسپو دبی 2020

اکسپو 2020 دبی قرار بود در سال گذشته برگزار شود اما به علت شیوع ویروس کرونا تاریخ برگزاری آن به این صورت تغییر یافت:

1 اکتبر 2021 - 31 مارس 2022 برابر با 9 مهر 1400 - 11 فروردین 1401

شنبه تا چهارشنبه از 10:00 تا 24:00

پنج شنبه و آدینه از 10:00 تا 02:00

محل برگزاری نمایشگاه اکسپو دبی 2020

نمایشگاه اکسپو دبی 2020 در جنوب منطقه جبل علی دبی برگزار می شود.

مسئولان برگزاری نمایشگاه اکسپو در دبی، ترتیبی اتخاذ نموده اند که بازدیدنمایندگان و شرکت نمایندگان به راحتی بتوانند به نمایشگاه برسند.

راه های دسترسی به نمایشگاه اکسپو دبی 2020

مترو | سریع ترین راه دسترسی به اکسپو دبی

خط قرمز مترو دبی شما را از شهر دبی، به ورودی اکسپو 2020 می رساند. اولین حرکت مترو به سمت ایستگاه اکسپو 2020 در روزهای شنبه تا پنجشنبه ساعت 06:15 و روزهای آدینه ساعت 09:15 است. آخرین حرکت مترو از ایستگاه اکسپو دبی در روزهای شنبه تا چهارشنبه ساعت 24:00 و در روزهای پنجشنبه تا آدینه ساعت 01:00 صورت می گیرد.

به وسیله سایت اداره راه و ترابری دبی می توانید، به راحتی سفر خود را با مترو برنامه ریزی کنید.

اتوبوس های اکسپو رایدر | راه دسترسی رایگان به اکسپو 2020

اکسپو رایدرها (Expo Rider) اتوبوس های اختصاصی هستند که برای انتقال رایگان بازدیدنمایندگان و شرکت نمایندگان به محل برگزاری اکسپو 2020 در نظر گرفته شده اند. می توانید در نقاط مختلف شهر سوار این اتوبوس ها شوید و خود را به اکسپو 2020 برسانید. فقط به یاد داشته باشید که در کدام ورودی نمایشگاه از اتوبوس پیاده شده اید، زیرا باید از همان جا برای برگشت، سوار اتوبوس شوید.

تاکسی | ساده ترین راه دسترسی به اکسپو 2020

تاکسی ساده ترین اما گران ترین راه برای رسیدن به محل برگزاری اکسپو 2020 است. می توانید از تاکسی تلفنی بهره ببرید اما راه بهتری هم وجود دارد و آن استفاده از برنامه کریم (Careem) یا اوبر (Uber) است. تاکسی هایی که از اکسپو شما را سوار می نمایند، 20 درهم هزینه اولیه از شما دریافت خواهند کرد.

اطلاعات تاکسی دبی را در سایت اداره راه و ترابری دبی به دست آورید و به وسیله لینک های زیر اپلیکیشن های اوبر و کریم را دانلود کنید:

دانلود Careem

دانلود Uber

خودروی شخصی

می توانید از تمام جاده های اصلی دبی به پارکینگ های مختلف اکسپو برسید:

 • پارکینگ بخش Opportunity: از E77 Expo Road
 • پارکینگ بخش Sustainability: از E77 Expo Road و D54 جاده زاهد بن حمدان نهیان
 • پارکینگ بخش Mobility: از جاده شیخ محمد بن زاید E311
 • منطقه پارکینگ مرکز نمایشگاه دبی: از جاده شیخ محمد بن زاید E311

پارکینگ نمایشگاه اکسپو دبی 2020 رایگان است و از ساعت 08:30 تا 00:30 روزهای شنبه تا چهارشنبه و 08:30 تا 02:30 روزهای پنجشنبه و آدینه می توانید از آن بهره ببرید.

سرویس پارک ماشین به وسیله خدمه هم در دسترس است که 95 درهم هزینه دارد. این سرویس در 3 پارکینگ اول لیست ارائه می شود.

حمل و نقل در نمایشگاه اکسپو دبی

نمایشگاه اکسپو دبی 2020 فضای بسیار وسیعی دارد و تردد در تمام قسمت های آن با پای پیاده کمی دور از فکر به نظر می رسد. بنابراین مسئولان برگزاری برای تردد در سطح نمایشگاه، تسهیلاتی را پیش بینی نموده اند.

شاتل های پارکینگ

شاتل های نمایشگاه اکسپو دبی در همه پارکینگ ها در دسترس بازدیدنمایندگان و شرکت نمایندگان هستند و آن ها را تا ورودی اصلی نمایشگاه می رسانند. تعداد زیادی شاتل برای این جهت در نظر گرفته شده است تا اطمینان حاصل شود هیچ فردی احتیاج به بیش از 600 متر پیاده روی از وسیله نقلیه تا ورودی ندارد.

اتوبوس ها

اتوبوس های ویژه جابه جایی مردم در نمایشگاه اکسپو دبی 2020 در نقاط کلیدی محل برگزاری نمایشگاه به صورت رایگان در دسترس همه خواهند بود. این اتوبوس ها حتی قادر به سرویس دهی به خانواده های دارای کالسکه و معلولان هستند.

کارت (ماشین) گلف

تعدادی ماشین گلف در سطح نمایشگاه اکسپو دبی 2020 وجود خواهد داشت که هر یک ظرفیت حداقل یک خانواده را دارند. افراد می توانند به راحتی با این ماشین ها در سطح نمایشگاه جابه جا شوند.

اکسپو اکسپلورر (Expo Explorer)

اکسپو اکسپلورر قطاری است که به گشت و گذار در نمایشگاه اکسپو 2020 اختصاص دارد و بازدیدنمایندگان را به گردشی در تمام قسمت های این نمایشگاه می برد.

هزینه بلیط اکسپو 2020 دبی

هزینه بلیط بازدید از اکسپو 2020 برای عظیمسالان (18 تا 59 سال)

 • بلیط 6 ماهه با ورود نامحدود به اکسپو 2020: 495 درهم
 • بلیط مولتی دی اکسپو 2020 (معتبر برای 30 بار ورود در 30 روز متوالی از اولین بار استفاده): 195 درهم
 • بلیط یک روزه اکسپو 2020 (معتبر برای 1 بار ورود): 95 درهم

ورود برای افراد 6 تا 17 سال، افراد 60 سال به بالا و معلولان رایگان است.

بلیط پریمیوم برای افراد بالای 18 سال: 1750 درهم (با امکانات ویژه همانند تخفیف غذا و نوشیدنی و بلیط رویدادهای نمایشگاه)

برای شرکت در رویدادهای مختلف این نمایشگاه هم باید بلیط خریداری کنید. برای آشنایی با این رویدادها می توانید به صفحه رویدادهای اکسپو 2020 دبی مراجعه نمایید.

بعلاوه برای آشنایی با فروشندگان مجاز بلیط، به صفحه لیست فروشندگان بلیط اکسپو 2020 بروید.

هفته های موضوعی در اکسپو 2020 دبی

10 هفته موضوعی در طول شش ماه نمایشگاه اکسپو 2020 دبی پیش بینی شده است تا در طی آن ها در برنامه ای تحت اسم اکسپو تالکس (Expo Talks) مهم ترین چالش ها و فرصت های مردم جهان از نگاهی فرهنگی، اجتماعی، زیست محیطی و مالی آنالیز شود. این هفته ها عبارتند از:

آب و هوا و تنوع زیستی | 3 تا 9 اکتبر 2021 برابر با 11 تا 17 مهر 1400

چگونه برای مدیریت بهتر تغییرات آب و هوایی و حفاظت از تنوع زیستی با هم همکاری کنیم؟

فضا | 17 تا 23 اکتبر 2021 برابر با 25 مهر تا 1 آبان 1400

چگونه می توانیم با خیالی راحت و مولد مرزهای نو را کشف کنیم؟

توسعه شهری و روستایی | 31 اکتبر تا 6 نوامبر 2021 برابر با 9 تا 15 آبان 1400

چگونه به صورت هماهنگ با سیاره خود، زندگی و رشد کنیم؟

هفته مدارا و فراگیری | 14 تا 20 نوامبر 2021 برابر با 23 تا 29 آبان 1400

چگونه می توانیم درک مشترک بیشتری را تقویت کنیم تا جوامع مدارا و فراگیر داشته باشیم؟

دانش و یادگیری | 12 تا 18 دسامبر 2021 برابر با 21 تا 27 آذر 1400

چگونه می توانیم دانش امروز خود را به منظور آمادگی برای آینده به چالش بکشیم؟

سفر و ارتباط | 9 تا 15 ژانویه 2022 برابر با 19 تا 25 دی 1400

چگونه تاثیر توسعه جهانی دیجیتال را با واقعیت فیزیکی خود متعادل کنیم؟

اهداف جهانی | 16 تا 22 ژانویه 2022 برابر با 26 دی تا 2 بهمن 1400

برای یک جهان بهتر در 2030 باید با هم چه کنیم؟

سلامتی و تندرستی | 27 ژانویه تا 2 فوریه 2022 برابر با 7 تا 13 بهمن 1400

چگونه می توانیم جهانیی سالم و شاد ایجاد کنیم؟

غذا، کشاورزی و معیشت | 17 تا 23 فوریه 2022 برابر با 28 بهمن تا 4 اسفند 1400

چگونه برای پاسخگویی به تقاضای آینده، غذا را به روشی پایدار تهیه کنیم؟

آب | 20 - 26 مارس 2022 برابر با 29 اسفند 1400 تا 6 فروردین 1401

چگونه از ارزشمندترین منابع امروز خود برای فردا محافظت خواهیم کرد؟

رویدادهایی که نباید در اکسپو 2020 از دست بدهید

 • مراسم افتتاحیه
 • مراسم روز ملی کشورها
 • هفته های موضوعی و مباحث تخصصی
 • رویدادهای اختصاصی پاویون ها
 • مراسم اختتامیه

اگر برنامه ای برای شرکت در اکسپو 2020 دبی دارید، می توانید بلیط هواپیما دبی را از خبرنگاران خریداری کنید و رزرو هتل دبی خود را به راحتی و به وسیله همین سایت انجام دهید.

پیشنهاد ما برای سفر به امارات و شرکت در نمایشگاه اکسپو دبی استفاده از پروازهای هواپیمایی امارات است زیرا کسانی که بلیط هواپیما دبی خود را برای روزهای 28 سپتامبر 2021 (6 مهر 1400) تا 31 مارس 2022 (11 فروردین 1401) از این ایرلاین و زودتر از موعد رزرو نمایند، از 20درصد تخفیف برخوردار خواهند شد. بنابراین اگر از تاریخ 28 سپتامبر تا 12 اکتبر 2021 (6 تا 20 مهر 1400) بلیط هواپیما دبی خود را برای پروازها بین 28 سپتامبر 2021 (6 مهر 1400) تا 31 مارس 2022 (11 فروردین 1401) رزرو کنید، فرصت استفاده از این تخفیف را دارید. رزرو های زودهنگام هواپیمایی امارات با نام ارلی برد اکسپو 2020 دبی (Early Bird Expo 2020 Dubai) به افراد ارائه می شوند.

بعلاوه اگر با خرید بلیط هواپیما از هواپیمایی امارات به دبی سفر کنید، بلیط رایگان یک روزه اکسپو 2020 را از این ایرلاین هدیه می گیرید.

در خاتمه از شما می خواهیم تا اگر تجربه ای از شرکت در اکسپو داشته اید آن را با ما به اشتراک بگذارید.

بهاره فلاح

منبع: فلای تودی
انتشار: 27 شهریور 1400 بروزرسانی: 27 شهریور 1400 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 1000

به "تور دبی ارزان: راهنمای کامل نمایشگاه اکسپو دبی 2020" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور دبی ارزان: راهنمای کامل نمایشگاه اکسپو دبی 2020"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید