سی ان ان از حمله سایبری روسیه به خط لوله آمریکا اطلاع داد

به گزارش مجله جغتای، فارس نوشت: شبکه آمریکایی سی.ان.ان به نقل از یکی از مقام های ارشد سایبری سابق آمریکا گزارش داد که هکرهای پشت پرده حمله سایبری به کلونیال بزرگترین شرکت خط لوله آمریکا احتمالاً به روسیه مرتبط هستند.

سی ان ان از حمله سایبری روسیه به خط لوله آمریکا اطلاع داد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

طبق این گزارش، پیش از این گزارش شده بود که گروهی از هکرهای معروف به دارک ساید احتمالاً با حمله به بزرگترین شرکت خط لوله ایالات متحده ارتباط دارند و سی.ان.ان سپس در گزارشی خاطرنشان کرد که این گروه هکری مربوط به روسیه است.

این شبکه آمریکایی گزارش داد که گروه هکرهای دارک ساید به طور معمول کشورهای غیرروس زبان را هدف قرار می دهند.

طبق این گزارش، یکی از مقام های کاخ سفید خصوص حمله هکری به شرکت خط لوله کلونیال گفت: این حمله موجب شد که اوایل هفته یک کارگروه بین سازمانی برای آماده سازی سناریوهای مختلف از جمله گام های بعدی مورد احتیاج برای کاهش تأثیرات احتمالی بر عرضه سوخت تشکیل گردد.

پیش از این نیز ایالات متحده، اتهاماتی را به روسیه در مورد حملات هکری به شرکت ها و سازمان های آمریکایی وارد آورده بود و این در حالی است که مسکو به طور مکرر هرگونه اتهام در مورد ارتباط داشتن با حملات سایبری را رد نموده است.

نیکلای پاتروشف دبیر شورای امنیت روسیه اخیراً در پاسخ به ادعاهای آمریکا گفت: ایالات متحده به طور بی اساس مدعی است که روسیه علیه منابع این کشور حملات سایبری انجام می دهد و خواهان همکاری در فضای سایبری نیست.

روز شنبه 18 اردیبهشت ماه، خبرگزرای رویترز گزارش کرد که شرکت آمریکایی خط لوله کلونیال هدف حمله سایبری قرار گرفته و تمامی شبکه آن قطع شده است.

طبق این گزارش، این شبکه خط لوله، مواد سوختی پالایشگاه های مجاور خلیج مکزیک را به نواحی جنوبی و شرقی آمریکا منتقل می کرد. این شرکت روزانه دو و نیم میلیون بشکه مواد سوختی از جمله بنزین، گازوئیل، سوخت جت و دیگر مشتقات نفتی را به وسیله 8850 کیلومتر خط لوله، جابه جا می کرد.

آمریکا ظرف چند ماه گذشته به یکی از اهداف حملات سایبری سنگین تبدیل شده است. سال گذشته هکرها توانستند به سازمان ها و وزارتخانه های مهم آمریکا دسترسی پیدا نمایند. گفته می گردد این هکرها ظرف مدت چند ماه و به شکل نامحسوس در حال دریافت اطلاعات حساس آمریکا بوده اند.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 25 خرداد 1400 بروزرسانی: 25 خرداد 1400 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 856

به "سی ان ان از حمله سایبری روسیه به خط لوله آمریکا اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سی ان ان از حمله سایبری روسیه به خط لوله آمریکا اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید