شاهکارهایی با چاشنی آرامش

به گزارش مجله جغتای، بعضی از مطالعات و تحقیقات نشان می دهند هنر می تواند طول عمر انسان را افزایش دهد و بدیهی است که یکی از متداول ترین روش ها برای بدست آوردن آرامش روی آوردن به هنر است.

شاهکارهایی با چاشنی آرامش

به گزارش خبرنگاران و به نقل از دیلی آرت، در حال حاضر مردم سراسر جهان شرایط سختی را پشت سر می گذارند. راه های مختلفی برای آرامش داشتن در قرنطینه های خانگی این روزها وجود دارد که یکی از آن ها در ارتباط بودن با هنر است. در این گزارش نگاهی داریم به منتخبی از شاهکارهای نقاشی که حس آرامش را به بیننده القا می نمایند.

کومه های علف خشک1890 اثر کلود مونه

کلودمونه که به عنوان یکی از اساتید چیره دست امپرسیونیست شناحته می گردد، علاقه زیادی به خلق تابلوهای نقاشی به صورت مجموعه داشت. یکی از این مجموعه تابلوهای نقاشی این هنرمند کومه های علف خشک نام دارد که شامل 15 تابلو نقاشی از کومه های علف خشک در اوقات مختلف روز و فصل های مختلف می گردد.

این مجموعه تابلوها همیشه به دلیل نحوه به تصویر کشیدن تابش نور و تأثیرگذاری در جنبش هنری امپرسیونیسم مورد تحسین قرار گرفته اند.

یکی از این تابلوهای نقاشی که در سال 1890 خلق شد چندی پیش در حرای ساتبیز به قیمت 110.7 میلیون دلار فروخته شد و یک رکورد را در فروش آثار هنری امپرسیونیسم ثبت کرد.

آبی آسمان اثر واسیلی کاندینسکی

واسیلی کاندینسکی هنرمند روس همیشه به عنوان یکی از پدران هنر انتزاعی شناخته می گردد. نظریه پردازی های او در مورد رنگ و خطوط نقطه عطفی در تاریخ هنر محسوب می گردد.

از آنجایی که کاندیسکی در طول دوران حرفه ای خود به عنوان یک نقاش از سبک مشخصی پیروی نکرد، با مرور زمان با تغییر کردن منبع الهامش ، نقاشی هایش نیز دچار تغییراتی شد.

او تصمیم گرفت شغل خود به عنوان وکیل و معلم را بنا به دلایلی ترک کند. یکی از این دلایل حضور او در نمایشگاه آثار امپرسیونیست موسکو سال 1896 و مشاهده یکی از آثار مجموعه تابلوهای نقاشی کومه های علف خشک اثر مونه بود.

شب پرستاره برفراز رُن اثر ون گوگ

شاید اغلب افراد ون گوگ را با شب پرستاره بشناسند و زمانی که حرف از تابلو نقاشی شب پرستاره در میان باشد، تصویر تابلو نقاشی با ستاره ها و ابرهای پیچ در پیج در ذهنشان تداعی می گردد. اما شاید جالب باشد بدانید ون گوگ تابلو نقاشی مشهور شب پرستاره را یک سال پس از شب پرستاره برفراز رُن یکی دیگر از نقاشی های ونسان ون گوگ است که از شب های شهر ارل، خلق نموده است.

شکار لحظه اثر خواکین سورولا

خواکین سورولا نقاش اسپانیایی اغلب تابستان ها را همراه با خانواده خود شهر بیاریتز واقع در فرانسه و در 35 کیلومتری اسپانیا گذارند. سورولا استادشکار لحظه ها بود. او در این تابلو نقاشی که اتفاقا شکار لحظه نام دارد، در یکی از همین تابستان ها دختر خود ماریا را درحال آماده شدن برای عکاسی به تصویر کشیده است.

طلوع خورشید بر فراز دریا اثر کاسپار داوید فریدریش

کاسپار داوید فریدریش به عنوان یکی از مشهورترین نقاشان آلمانی عصر خود به شمار می رود که در سال 1774 به دنیا آمد. او بیشتر برای تابلوهای منظره کنایه ای و پیکره های تیره اغلب نیم رخ در مقابل آسمان شب، مه صبحگاهی و یا ویرانه های متروکه شناخته می گردد. تخصص او خلق آثاری با اتمسفر رمزآلود بود.

رودخانه نور اثر فردریک ادوین چرچ

فردریک ادوین چرچ نقاش آمریکایی علاقه زیادی به نورشناسی، علم هواشناسی، گیاه شناسی و بوم شناسی داشت و از پیروان مکتب هادیون ریور (نخستین مکتب نقاشی آمریکایی) محسوب می شد. یکی از مشهورترین آثار او تابلو نقاشی فصل باران در منطقه گرمسیری است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 110

به "شاهکارهایی با چاشنی آرامش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاهکارهایی با چاشنی آرامش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید