شماره جدید XCOM با مبارزه نوبتی متفاوت معرفی گردید

به گزارش مجله جغتای، سازندگان سری بازی های استراتژی XCOM تصمیم به امتحان سیستم ها و مکانیک های جدیدی در یک بازی فرعی گرفته اند. بازی XCOM: Chimera Squad نه تنها فرایند بازی جدیدی را به این مجموعه معرفی می نماید، بلکه حتی داستانی متفاوت را مقابل بازی کننده ها قرار می دهد.

شماره جدید XCOM با مبارزه نوبتی متفاوت معرفی گردید

تیم متفاوتی در همان استودیوی معمول مجموعه XCOM، یعنی استودیوی بازی سازی Firaxis، وظیفه ساخت Chimera Squad را برعهده گرفته است. این بازی جدید، به عنوان یک تجربه کوتاه تر و ارزان تر از شماره های اصلی مجموعه ساخته می گردد و حتی قرار است با قیمتی بسیار پایین تر به فروش برسد. این موضوع به سازندگان اجازه داده است تا عناصر متفاوتی را در بازی شان امتحان نمایند. برای مثال، یکی از تغییرات عظیم بازی، مبارزه کردن نه با بیگانگان، بلکه کنار آن هاست.

برای اولین بار در مجموعه بازی های XCOM، انسان ها و بیگانگان تصمیم گرفته اند تا در صلح کنار یکدیگر زندگی نمایند. شهر 31، به عنوان تنها ناحیه ای که صلح در آن جریان دارد، هم انسان ها و هم موجودات فضایی را در خود جای داده است. با این حال، می توان تصور کرد که همه انسان ها هم از این موضوع شاد نیستند و در نتیجه، گروه های زیرزمینی مختلفی برای برهم زدن این صلح، بلند شده اند. بازی نماینده ها کنترل گروهی به اسم Chimera Squad را برعهده می گیرند که وظیفه شان، از بین بردن تهدیدهای زیرزمینی است که قصد دارند شهر را به آشوب بکشند.

بازی نماینده ها در XCOM: Chimera Squad به یازده مامور ویژه مختلف دسترسی خواهند داشت. همانطور که انتظار دارید هر مامور ویژه شخصیت و مهارت های خاص خود را دارد. با کنار هم قرار دادن بعضی از مامورها و استفاده از قابلیت های خاص آن ها، می توان حملات جدیدی خلق کرد؛ طوری که پیروزی در مراحل مختلف بازی، وابسته به استفاده صحیح از مامورها و قابلیت های آن هاست.

در مقایسه با قسمت های قبلی XCOM که هر مرحله در آن ها مدت زمان زیادی طول می کشید، در Chimera Squad مراحل بیشتر روی یکی دو مبارزه تمرکز دارند؛ طوری که مستقیما وارد مبارزه می شوید. پیش از آغاز مبارزات هم چگونگی قرار دادن مامورهای مختلف خود در محیط را انتخاب می کنید. این حالت جدید بازی Breach Mode نام گذاری شده است.

سیستم نوبتی بازی هم نسبت به گذشته فرق نموده است. پیش از این هر دو گروه، یعنی انسان ها و بیگانگان، تعدادی حرکت داشتند که در نوبت خود، استفاده می کردند. در Chimera Squad سیستم نوبتی بازی طوری طراحی شده است که نوبت ها یکی در میان بین نیروهای دشمن و نیروهای خودی تقسیم می شوند. در این میان می توان با استفاده از مهارت ها یا قابلیت های مختلف، روی ترتیب نوبت ها تاثیر گذاشت. می توان در همه حال ترتیب نوبت های بعدی را هم مشاهده کرد و با توجه به آن ها، تصمیم گرفت. این سیستم بیشتر شبیه به نقش آفرینی های تاکتیکی ژاپنی است تا بازی های استراتژی تاکتیکی غربی.

بازی XCOM: Chimera Squad ماه آینده با قیمت 10 دلار روی کامپیوتر و به وسیله فروشگاه استیم عرضه خواهد شد.

می توانید در ادامه تریلر رونمایی، تریلر گیم پلی و تصاویر منتشر شده از بازی را ببینید.

تریلر معرفی:

تریلر گیم پلی:

منبع: 2K

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 20 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 169

به "شماره جدید XCOM با مبارزه نوبتی متفاوت معرفی گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شماره جدید XCOM با مبارزه نوبتی متفاوت معرفی گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید