ماجرای تلخ بستن دست بیماران کرونایی به تخت آی سی یو چه بود؟

به گزارش مجله جغتای، رئیس اورژانس بیمارستان سینا گفت: گاهی برای بهبود خواب بیمار در بخش مراقبت های ویژه مجبور هستیم از دستبند نگهدارنده استفاده کنیم.

ماجرای تلخ بستن دست بیماران کرونایی به تخت آی سی یو چه بود؟

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، به نقل از باشگاه خبرنگاران، حسین کرمانپور، رئیس اورژانس بیمارستان سینا گفت: ما مجبور هستیم به دلایلی، دست بعضی از بیماران بی هوش را در بخش مراقبت های ویژه ببندیم تا از بعضی واکنش های آنها جلوگیری کنیم.

او اضافه کرد: این کار ربطی به مواد بی هوشی بیمار بعد از عمل جراحی ندارد. این اتفاق ممکن است برای بیماران مبتلا به کرونا که در بخش آی سی یو بستری هستند هم رخ دهد. بیماران بستری در این بخش به علت کاهش سطح هوشیاری قادر به تنفس خود به خودی نیستند و یا تنفس مطلوبی ندارند. بنابراین پس از لوله گذاری، به یاری دستگاه تنفس مصنوعی به این بیماران تنفس داده می گردد.

کرمانپور گفت: به علت پایین بودن اکسیژن خون بیماران مبتلا به کرونا، مجبور هستیم آنها را به دستگاه تنفس مصنوعی وصل کنیم، در این حالت بیمار واکنش هایی نسبت به این دستگاه نشان می دهد. واکنش هایی که ممکن است به بیمار آسیب بزند، به همین علت مجبور به بستن دست بیماران می شویم.

رئیس اورژانس بیمارستان سینا گفت: ممکن است زمانی که بیمار در حالت نیمه هوشیار است، لوله ونتیلاتور را تحمل نکند و ناخواسته آن را از دهان خود بیرون بکشد، در این حالت دست بیمار را به تخت می بندیم.

کرمانپور اعلام کرد: قبل از هوشیاری احساس ناآرامی در فرد مبتلا به کرونا ایجاد خواهد شد، بلافاصله داروی خواب آور برای او تجویز می گردد تا به خواب مصنوعی برود. این کار تا زمانی ادامه دارد که مقدار اکسیژن خون او به حد نصاب برسد و در صورت بهبود دارو ها را قطع خواهیم کرد. این عمل هیچ صدمه ای به بیمار وارد نمی کند، بلکه مانع از آسیب زدن به او می گردد.

اخبار گروه سایر رسانه ها صرفا بازنشر اخبار سایت ها و خبرگزاری هاست و خبرنگاران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.

بازگشت به صفحه رسانه ها

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 22 شهریور 1400 بروزرسانی: 22 شهریور 1400 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 994

به "ماجرای تلخ بستن دست بیماران کرونایی به تخت آی سی یو چه بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای تلخ بستن دست بیماران کرونایی به تخت آی سی یو چه بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید