هوای تهران ناسالم برای گروه های حساس

به گزارش مجله جغتای، بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا هم اکنون شاخص آلودگی هوای مرکز روی عدد 141 یعنی بازه ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفته است و طی 24 ساعت گذشته نیز این شاخص روی عدد 155 یعنی بازه ناسالم برای تمامی گروه ها قرار داشته است.

هوای تهران ناسالم برای گروه های حساس

به گزارش ایسنا؛ بر اساس این گزارش، مرکز نشینان از ابتدای سال تا به امروز 155 روز هوای قابل قبول، 117 روز هوای ناسالم برای گروه های حساس، 27 روز هوای ناسالم برای همه افراد جامعه، دو روز هوای بسیار ناسالم، دو روز هوای خطرناک و تنها دو روز هوای پاک را تجربه کردند.

دستور العمل احتیاطی شرکت کنترل کیفیت هوا برای شرایط ناسالم برای گروه های حساس تاکید می نماید: افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و بچه ها باید فعالیت های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند. تعریف فعالیت طولانی مدت؛ عبارت است از هرگونه فعالیت خارج از منزل که افراد بطور متناوب طی مدت چندین ساعت انجام می دهند و سبب می گردد نفس کشیدن تا حدی سخت تر از حالت طبیعی صورت گیرد. برای مثال کار کردن در باغچه در طول روز.

بعلاوه تعریف فعالیت سنگین عبارت است از هرگونه فعالیت شدید خارج از منزل که سبب می گردد نفس کشیدن به سختی صورت گیرد. برای مثال دویدن.

منبع: فرارو
انتشار: 2 بهمن 1401 بروزرسانی: 2 بهمن 1401 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 1396

به "هوای تهران ناسالم برای گروه های حساس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوای تهران ناسالم برای گروه های حساس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید