پروتکل ها و شرایط تازه برای سفر های هوایی اعلام شد

به گزارش مجله جغتای، سرپرست معاونت هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری پروتکل ها و شرایط نو برای سفر های هوایی که از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا ابلاغ شده است را تشریح کرد.

پروتکل ها و شرایط تازه برای سفر های هوایی اعلام شد

به گزارش ایسنا، حسن خوشخو اظهار کرد: با توجه به شیوع سویه تازه ویروس کرونا به نام اومیکرون و ورود به پیک ششم کرونا ستاد ملی مقابله با کرونا شرایط و پروتکل های تازه بهداشتی را برای انجام سفر های هوایی داخلی و خارجی ابلاغ کرد که از روز گذشته به همه ایرلاین ها ابلاغ شده است.

وی با بیان اینکه پروتکل های تازه بهداشتی لازم الاجرا هستند، اضافه نمود: بر این اساس ظرفیت پذیرش مسافر در پرواز های داخلی تا 60 درصد باید کاهش پیدا کند و همه مسافران و کروی پروازی به استفاده از ماسک در حین پرواز ملزم شدند که البته این پروتکل بیشتر تاکید بر اجرای همان پروتکل هایی است که تا امروز اجرا می شدند.

خوشخو با بیان اینکه بر اساس آنچه ستاد ملی مقابله با کرونا ابلاغ کرده، کاهش ظرفیت پذیرش مسافر تا 60 درصد تا دو هفته آینده اجرا خواهد شد، ادامه داد: داشتن کارت واکسن برای انجام پرواز های داخلی و خارجی الزامی است و همه مسافران باید هر دو دوز واکسن خود را دریافت کرده باشد در غیر این صورت بر اساس پروتکل های ابلاغیه برای اینکه بتوانند از این خدمات استفاده کنند باید تست منفی پی سی آر ارائه دهند.

سرپرست معاونت هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری گفت: همچنین در ابلاغیه اخیر ستاد ملی مقابله با کرونا آمده است انگلستان که پیش از این با توجه به شیوع ویروس کرونا در فهرست کشور های پرخطر قرار گرفته بود از این فهرست خارج شده و ممنوعیت سفر برای آن برداشته شده است بنابراین پرواز های خارجی به و از انگلستان مانند دیگر کشور ها با رعایت با پروتکل های بهداشتی انجام خواهد شد.

منبع: فرارو
انتشار: 20 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1401 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 1237

به "پروتکل ها و شرایط تازه برای سفر های هوایی اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پروتکل ها و شرایط تازه برای سفر های هوایی اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید