گام تازه صنایع حمل و نقل و گردشگری الکترونیک؛ پروژه ملی جهت

به گزارش مجله جغتای، پروژه ملی جهت، نام پروژه ای است که در اولین روز از دهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته رونمایی شد. با خبرنگاران همراه باشید.

گام تازه صنایع حمل و نقل و گردشگری الکترونیک؛ پروژه ملی جهت

چند سالی است که کالاها و خدمات مختلف در اینترنت عرضه می شوند و رزرواسیون بلیط های حمل و نقل هوایی، ریلی و جاده ای نیز دیگر به نوبت آنلاین شده اند. اما انسان ها هر روز در پی آرامش و آسایش بیشتری در زندگی هستند. از این رو در اولین روز از دهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته از پروژه ای رونمایی شد که گام جدیدی برای دو صنعت حمل و نقل و گردشگری الکترونیک ایران است.

تا پیش از این برای خرید بلیط هواپیما، قطار یا اتوبوس باید وب سایت های مختلفی را جستجو می کردیم تا گزینه مناسب را پیدا کنیم. وب سایت های زیادی فقط بلیط هواپیما می فروختند، شرکت های حمل ونقل ریلی هر کدام وب سایت فروش بلیط قطار خودشان را داشتند و بلیط اتوبوس تنها به وسیله چند وب سایت محدود فروخته می شد.

با این پراکندگی وب سایت ها ممکن بود بلیط رفت را خرید کنیم اما بلیط برگشتی پیدا نکنیم. در این مواقع سردرگم می شدیم و نمی توانستیم برای سفر به درستی برنامه ریزی کنیم. حتی ممکن بود بلیط رفت هم پیدا نکنیم و اصلا نتوانیم سفر مهمی را که می خواستیم انجام بدهیم و مجبور شویم برنامه سفر را به کلی تغییر بدهیم.

پروژه ملی راستا سیستمی است که برای اولین بار در ایران با یک جستجو به تمام شبکه های حمل و نقل هوایی، ریلی و جاده ای متصل می گردد و بلیط هواپیما، قطار یا اتوبوس مناسب را یکجا به شما پیشنهاد می نماید. بنابراین دیگر نیازی به جستجوی وب سایت های مختلف ندارید.

به گزارش ویرلن، مهمترین ویژگی پروژه ملی راستا در این است که اگر بلیط برای سفر مستقیم شما موجود نباشد سفر غیرمستقیم و ترکیبی که مثلا قسمتی از آن با قطار و ادامه آن با هواپیما است را به شما پیشنهاد می نماید. تمام این پیشنهادات با الگوریتم های نرم افزاری پیشرفته آماده می شوند و هدف آن ارائه کوتاه ترین و ارزانترین پیشنهاد ممکن است.

پس از آغاز به کار وب سایت های خرید بلیط هواپیما در سال 1392، تعداد مسافرین جابجا شده مطابق گزارشات آماری سازمان هواپیمایی کشوری به طرز چشم گیری افزایش یافته است. پروژه ملی راستا با هدایت مسافرین و رقابتی سازی شرکت های حمل و نقل هوایی، ریلی و جاده ای به همین شکل یاری می نماید تا صنعت حمل و نقل کشور رونق بیشتری بگیرد.

پروژه ملی راستا به وسیله وب سایت مِستر بلیط طراحی و اجرا شده و در حال حاضر فاز اول آن قابل استفاده است. مِستر بلیط اولین وب سایت و اپلیکیشنی است که رزرواسیون آنلاین بلیط هواپیما، قطار و اتوبوس را به شکل همزمان فراهم نموده و طی یک سال فعالیتش با استقبال بسیار زیادی از طرف کاربران همراه شده است.

منبع: کجارو / blog.mrbilit.com
انتشار: 30 بهمن 1400 بروزرسانی: 30 بهمن 1400 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 1162

به "گام تازه صنایع حمل و نقل و گردشگری الکترونیک؛ پروژه ملی جهت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گام تازه صنایع حمل و نقل و گردشگری الکترونیک؛ پروژه ملی جهت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید