یادداشت نویسنده عراقی، فرماندهان النصر؛ دو تمدن در آغوش یکدیگر

به گزارش مجله جغتای، از دو شهر بسیار دور (بصره و کرمان) دو مردی قد علم کردند که در تلاش برای شکل دهی یک روح واحد بودند، این دو شکاف بین دو تمدن را پرکردند و به این ترتیب سرنوشت مشترکی را در مبارزه با آمریکا و رویارویی با دست نشانده های آنان مانند داعشی ها شکل دادند.

یادداشت نویسنده عراقی، فرماندهان النصر؛ دو تمدن در آغوش یکدیگر

صباح زنکنه نویسنده و تحلیلگر سیاسی عراقی در یادداشت اختصاصی برای خبرنگاران به روابط تاریخی و فرهنگی بین دو کشور ایران و عراق اشاره کرد و نوشت: دو قهرمان یکدیگر را در آغوش کشیدند ؛ یکی (مهندس) پیروزی و دیگری (حاج قاسم) کسی که اولویت ها را دسته بندی می کرد و به این ترتیب قدرتی را شکل دادند که زمین را زیر پای داعش با مقیاس ریشتری قدرت شهادت تا پیروزی و پیروزی تا شهادت به لرزه در آورد.

در بخشی از این یادداشت آمده است: گوشت و پوست این دو، تمدن یکدیگر را در برگرفتند تا سال ها دیپلماسی و میانجیگری و همکاری مشترکشان را شکل دهند اما خون شهادت همه چیز را در خود حل کرد و همبستگی تمدن ها را رقم زد.

متن کامل این یادداشت در زیر می آید:

مرجعیت فرمان جهاد داد و دو تمدن سرزمین فارس و بین النهرین یکدیگر را در آغوش کشیدند تا حیوانات وحشی را که نامی از انسانیت در قاموس باقی نگذاشتند، شکست دهند.

فرمان جهاد علیه گرگ های انسان نما طنین انداز شد و دو تمدن یکدیگر را در آغوش کشیدند تا بشریت را از چنگال حیوانات وحشی نجات دهند که از رحم افکار و عقایدی فاسد سر برآورده و از عقل و منطق داعشی تکثیر شده بودند که لعن و نفرت و مرگ شوم تاریخ را پشت سر خود دارند.

دو قهرمان یکدیگر را در آغوش کشیدند ؛ یکی (مهندس) پیروزی و دیگری (حاج قاسم) کسی که اولویت ها را دسته بندی می کرد و به این ترتیب قدرتی را شکل دادند که زمین را زیر پای داعش با مقیاس ریشتری قدرت شهادت تا پیروزی و پیروزی تا شهادت به لرزه در آورد.

این دو قهرمان تاریخ جدیدی را رقم زدند که کاملا با تاریخ گذشته متفاوت بود؛ تاریخی که در آن خون حاصل از جنگ ها حد فاصل بود و آخرین جنگ بین این دو، هشت سال به درازا کشید که حاصل آن قربانی شدن میلیون ها انسان از هر دو طرف بود.

دو قهرمان تاریخی را رقم زدند که در آن دو خون پاک با یکدیگر آمیخته شده و درخت سرو و نخل یکدیگر را به آغوش گرفتند تا میوه برادری و همبستگی اسطوره ای به ثمر بنشیند و قرن های بی حاصلی که در آن جنگ حرف اول بین دو کشور را می زد، پاک کنند.

از دو شهر بسیار دور (بصره و کرمان) دو مردی قد علم کردند که در تلاش برای شکل دهی یک روح واحد بودند، این دو شکاف بین دو تمدن را پرکردند و به این ترتیب سرنوشت مشترکی را در مبارزه با آمریکا و استکبار جهانی و رویارویی با دست نشانده های آنان مانند داعشی های تکفیری شکل دادند و پیروزی ابدی بر آنان را اعلام کردند.

در ساعت هایی سخت که جهان سال جدید را جشن می گرفت و هنوز بابانوئل در حال بازی با بچه ها بود و برایشان آواز می خواند و همه به دوستان خود تبریک می گفتند ساعت خیانت آمریکا به صدا در آمد و همزمان با آن نبض قلب دو عاشق برای ملاقات با صاحب ملکوت به تپش افتاد در حالی که آواز آسمان و طنین شهادت را می شنیدند.

در شب خداحافظی و به وقت فرودگاه دو کوه یکدیگر را به آغوش کشیدند (کوه دالاهو و هلگورد) و اشک ها مانند چشمه های جاری در بغداد جریان یافت و صاعقه ابن ملجم ترامپی کینه جو و خیانت پیشه آمریکا نازل شد و محاسن این به خون دیگری آغشته شد و جسدهای پاک تکه تکه شد تا گل شقایق را در جهت شهادت بنشاند و قهرمانان و شهیدانی دیگر را به ظهور برساند و گوشت و پوست این دو تمدن یکدیگر را در برگرفتند تا سال ها دیپلماسی و میانجیگری و همکاری مشترکشان را شکل دهند اما خون شهادت همه چیز را در خود حل کرد و همبستگی تمدن ها را رقم زد.

-

صباح زنکنه نویسنده و تحلیلگر سیاسی عراقی

رئیس مرکز اتحادیه کارشناسان راهبردی

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 بهمن 1399 بروزرسانی: 23 بهمن 1399 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 630

به "یادداشت نویسنده عراقی، فرماندهان النصر؛ دو تمدن در آغوش یکدیگر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یادداشت نویسنده عراقی، فرماندهان النصر؛ دو تمدن در آغوش یکدیگر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید