یاغی های آرام در استقلال

به گزارش مجله جغتای، جدایی محمد نادری از استقلال، خاتمه نه چندان پیروز یک یاغی بود؛ بازیکنی که اعتبار خود را در اردوگاه قرمزها خدشه دار کرد و در میان آبی ها هم تقریبا یه بازیکن ناکام بود تا بعد از یک فصل، به سرعت از استقلال جدا گردد. در واقع نادری هیچ شباهتی به یاغی های گذشته نداشت؛ جدایی او از پرسپولیس و رفتن به استقلال نه حاشیه ساز شد و نه ترک استقلال به وسیله این مدافع برای کسی مهم بود!

یاغی های آرام در استقلال

این نوع آمدن ها و رفتن ها در میان دو باشگاه استقلال و پرسپولیس هیچ شباهتی به گذشته ندارد. حداقل وقتی 20 سال پیش، یعنی سال 79 مهدی هاشمی نسب به طور مستقیم از پرسپولیس به استقلال پیوست، چنان بلوایی به پا شد که هنوز هم طرفداران فوتبال آن را از یاد نبرده اند.

وقتی در لیگ ششم علی انصاریان سرخپوش به استقلال پیوست و نیکبخت واحدی آبی پوش سر از پرسپولیس در آورد، جنجالی دیگری به پا شد ولی هر چه جلوتر آمدیم ، جذابیت و اثرگذاری این انتقال های مستقیم کاهش یافت.

حالا نه فقط نادری، بلکه سایر بازیکنان یاغی هم بیش تر از یک فصل دوام نیاورده اند و فقط صندلی و اهمیت خود را در هر دو تیم از دست داده اند! اکنون به جایی رسیده ایم که یاغیان دهه اخیر مانند نادری، منشا و حتی محمد قاضی هم بیش تر از یک فصل در تیم دشمن دوام نیاورده اند و به اسم بازیکنانی شکست خورده تیم های خود را ترک نموده اند.

محمد قاضی

در لیگ دوازدهم به پرسپولیس پیوست. قاضی آن موقع مهاجم خوب و سر حالی بود اما مشکل از جایی پیدا شد که دقیقا همزمان با او، کریم انصاری فرد هم در خط حمله جذب شد. این دو بازیکن با هم نساختند. شرایط تیم مانوئل ژوزه هم خیلی چنگی به دل نمی زد. در نهایت هر دو در خاتمه فصل جدا شدند و رفتند. در این میان قاضی در انتقالی غیر منتظره راهی استقلال شد. با این حال لباس آبی هم برای او معجزه نکرد و این بازیکن چیزی فراتر از دوران حضورش در پرسپولیس به نمایش نگذاشت و بعد از یک فصل جدا شد.

گادوین منشا

او در لیگ هفدهم برای یاری به خط حمله پرسپولیس جذب شد. مهاجم نیجریه ای آغاز خوبی در این تیم داشت اما به تدریج مخصوصا در بحث زندگی خصوصی به حاشیه رانده شد و کیفیت فوتبالش افت کرد. در نهایت بین دو نیم فصل لیگ هجدهم برانکو، منشا را کنار گذاشت و استقلال با نظر وینفرید شفر این بازیکن را جذب کرد. شش ماه حضور در استقلال هم برای گادوین موفقیت آمیز نبود تا او لیگ ایران را ترک کند و بعد از یک فاصله کوتاه، با لباس گل گهر سیرجان به این رقابت ها برگردد.

محمد نادری

به اسم بازیکن قرضی از کورتریک بلژیک به پرسپولیس پیوست و این انتقال در دو پنجره تمدید شد. ابتدای فصل جاری اما باشگاه بلژیکی خواستار دریافت مبلغی برای صدور رضایتنامه قطعی شد. پرسپولیس از پرداخت این پول خودداری کرد و در عوض سعید آقایی را برای پست دفاع چپ گرفت اما استقلال روی نادری دست گذاشت و او را جذب کرد. این بازیکن در طول لیگ بیستم نمایش چندان درخشانی در پیراهن آبی ها نداشت و در خاتمه فصل راهی لیگ ترکیه شد تا از فرصت طلایی خود برای دیده شدن استفاده کند.

آرمان رمضانی

پیوستن او به استقلال علاوه بر پرسپولیسی ها، خیل کثیری از طرفداران این تیم را هم شوکه کرد. رمضانی نیم فصل اول بدی در پرسپولیس داشت. او گل نزد، پاس گل هم نداد و با خراب کردن تعدادی موقعیت مسلم گلزنی زیر فشار شدید نقدها نهاده شد. رمضانی پیش از حضور در پرسپولیس در لیست خرید فرهاد مجیدی برای لیگ بیستم قرار داشت؛ هرچند این مساله با جدایی مجیدی از استقلال خود به خود منتفی شد. فرهاد اما رمضانی را از یاد نبرد و بی اعتنا به عملکرد او در نیم فصل نخست، این بازیکن را در پنجره زمستانی جذب کرد و در چند ملاقات با گل های سه امتیازی رمضانی به پیروزی رسید. رمضانی آخرین یاغی بازمانده در ترکیب استقلال و پرسپولیس است.

منبع: فرارو
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 967

به "یاغی های آرام در استقلال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یاغی های آرام در استقلال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید